Wpis z mikrobloga

Wakajki kredytowe stały się faktem jednak projekt może nie spełniać oczekiwań wszystkich p0laków. Jakieś pomysły jak osoba na JDG z RdD na poziomie ~25% może załapać się do programu? Moje propozycje:
1. adopcja trójki dzieci, może być problem z formalnościami, przez dalsze utrzymanie dzieci można wyjść na minus
2. szybki ślub z babą, baba musi zarabiać mało, poza tym to słaby pomysł bo przez ewentualny rozwód bilans również może być na minusie
3. wynagrodzenie za jeden miesiąc pod stołem, spoko ale firma może się nie zgodzić, bilans na +
4. bezpłatny urlop, tutaj maksymalnie można wziąć miesiąc urlopu żeby bilans finansowy był na 0, zyskuję za to miesiąc wolnego w pracy
5. jakieś machlojki przy potencjalnym oświadczeniu o zarobkach, raczej odpada bo odpowiedzialność karna

#nieruchomosci #kredythipoteczny #wakacjekredytowe
  • 6
@jezdzegruzem ja się zastanawiam jak liczyć mnie i partnerkę, bo nie jestesny w formalnym związku, ale kredyt i nieruchomosc mamy wspólnie. Co gdy ja przekraczam sam, a wspólnie nie? Albo co jak wspólnie przekraczamy a ona sama nie przekracza "swojej połowy" raty? Czy do dochodu wliczać np. ZYsk akcji które formalnie są na konie brokerskim albo espp od pracodawcy które też są na rachunku maklerskim? Czy liczyć do raty obowiązkowe ubezpieczenie kredytu
@jezdzegruzem: W zasadzie jeśli kupisz i odliczysz VAT to przy ewentualnej kontroli nie ma wątpliwości, że był to zakup na firmę, więc może być traktowany jako "koszt". Ogónie przy ryczałcie pojęcie dochodu nie istnieje, nie jest jasne w jaki sposób miałby być weryfikowany, ale powinien chyba bazować na oświadczeniu, podobnie jak przy normalnym braniu kredytu.