Wpis z mikrobloga

Po co się bawić w te EV szaleństwo -pisałem w 2022 roku że to nonsens (ford i Gm strasznie straciły na wartości,ogomne straty na każdym wyprodukowanym #ev)

Jak wiemy póki co to jest jedno wielki nieporozumienie
Kłopoty w minusowych temperaturach
Samozapłony
Drogie baterie
Słaba infrastruktura ładowarek
Długi czas ładowania
Itd.

Toyota testuje samochód, które wysysa CO2 z atmosfery podczas jazdy
https://sg.news.yahoo.com/toyota-testing-car-sucks-co2-230036432.html

Porsche również inwestuje w alternatywy i co ważniejsze udało im się to zrobić
Wynalazło paliwo które może być game-changerem
Ten projekt nazywa się Spring Demon - produkcja syntetycznego paliwa z wody i powietrza używając do tego odnawialnych żródeł energii

W grudniu 2022 udało im się nie tylko zrobić nowe paliwo,ale wytestowali je w modelu 911
Planują stworzyć 35 tysięcy galonów (jeden galon 3,78 litra) co roku a w przyszłości oszałamiające 14 milionów galonów
E paliwo jest tworzone z wody i Co2 - może to być użyte w konwencjonalnych silnikach i nie szkodzi środowisku

Jak to działa? Porsche zbiera Co2 z atmosfery poprzez wiatraki,następnie dzielą wodę na wodór oraz Co2 używając procesu zwanego elektrolizą.Wodór który uzyskują nazywa się zielonym wodorem ( produkowany jest w ekologiczny sposób) Następnie biorą ten wytworzony wodór i łączą z (złapanym wcześniej CO2) i gotowe mamy syntetyczne paliwo
Swoją drogą Ferrari jest dużym fanem tego projektu

Po co o tym pisze? Powiedzcie mi po co jest taki nacisk na te śmieszne EV skoro jak się okazuje są alternatywy dużo tańsze,nie potrzeba drenować planety z ograniczonych zasobów oraz powstały produkt jest dużo tańszy oraz ekologiczny,bo przecież niby o to im chodzi

#polityka #bekazlewactwa #gielda #ekonomia #finanse
Questorius - Po co się bawić w te EV szaleństwo -pisałem w 2022 roku że to nonsens (f...

źródło: ev3

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Jak to działa? Porsche zbiera Co2 z atmosfery poprzez wiatraki,następnie dzielą wodę na wodór oraz Co2 używając procesu zwanego elektrolizą.Wodór który uzyskują nazywa się zielonym wodorem ( produkowany jest w ekologiczny sposób) Następnie biorą ten wytworzony wodór i łączą z (złapanym wcześniej CO2) i gotowe mamy syntetyczne paliwo

Swoją drogą Ferrari jest dużym fanem tego projektu


@Questorius: Czyli chcesz powiedzieć mi, że ma sens przewalanie kosmicznych ilości energii na pochłanianie co2
  • Odpowiedz
  • 1
@gonzo91:
AD1
Przecież ja nie mówię o wodorze!!!!
Znam temat i póki co jest to kontrowersyjny temat od dawna (chociaż niektóre akcje wodoru ogromnie wystrzeliły w powietrze), bo wytwarza szkodzący podtlenek azotu i ciężko jest go magazynować

AD2
Ja wiem,że łapią śladowe ilości póki co,ale można śmiało ulepszać technologię,a nie bredzić,że nie ma innego wyjścia
Widziałeś akcje Toyoty? Toyota polega na swoich inżynierach nie na rządzie

Swoją drogą przecież wiem od
  • Odpowiedz
@Questorius:
Ilość energii potrzebnej do wytworzenia paliw syntetycznych od porsche jest ogromna.
Poniżej masz filmik typa co był zaproszony na test tej technologii.
https://www.youtube.com/watch?v=q_bBAEGuCmk&pp=ygUWcGFuYW1lcmEgZnVlbCBzeW50ZXRpYw%3D%3D
Wodór w zwykłych samochodach i łapanie co2 nie ma sensu.
A co do nieprzygotowania infrastruktury energetycznej pod potrzeby przyszłości (AI, EV i #!$%@? wie co jeszcze) to jest temat na kompletnie inną dyskusje.
BTW. Elon od lat nagaduje koncerny energetyczne, że jeżeli nie zainwestują w infrastrukturę, atom,
  • Odpowiedz
14 milionów galonów


@Questorius: Powiedzmy (zaokrąglając w górę), że to 60 mln litrów. W samym 2023 r. Porsche wyprodukowało ponad 320 tys. samochodów. Zakładając, że jeden ich samochód może pokonać 100 km zużywając 10 l paliwa, to okaże się, że te "oszałamiające 14 milionów galonów" wystarczy na teoretyczne pokonanie przez jeden wyprodukowany w 2023 r. samochód Porsche dystansu ok 1800 km (a pisząc bardziej realisytcznie pewnie bliżej 1000 km)... I to
  • Odpowiedz
  • 0
@gonzo91:
Elon to sobie może gadać,chociaż nie mówię bo potrafi zaskoczyć pozytywnie,bo w wielu kwestiach ma absolutną racje
Jemu chodzi tylko o zysk,aby sprzedać te swoje zabawki jak największe ilości ludzi,to jest biznes

Ja poważniej jakbym nawet za darmo dostał to gów.o na kółkach to od razu bym się tego pozbył,nie zamierzam w tym uczestniczyć (ale to moje zdanie i go nie zmienię)

Ja z kolei mówię,że to jest absolutny nonsens
  • Odpowiedz
Po co o tym pisze? Powiedzcie mi po co jest taki nacisk na te śmieszne EV skoro jak się okazuje są alternatywy dużo tańsze


@Questorius: jakie alternatywy? E-paliwa moze maja neutralny bilans co2, ale maja ten sam problem z tlenkiem azotu co inne paliwa. A o ten azot to UE ma obecnie totalna sraczke.
  • Odpowiedz
  • 0
@GokuMK:
No właśnie nie,nie wiem może nie zrozumiaełeś co napisałem w poście
Masz racje,ta stara technologia wytwarza masę podtlenku azotu oraz jest go ciężko magazynować

Natomiast ta nowa technologia ( którą już zastosowali w modelu 911 w grudniu 2022) jest całkowicie eko,zero emisyjna i jak najbardziej spełnia wymogi (zero emition carbon footprint)

Także jak najbardziej jest alternatywa a nie się trzymać tego elektrycznego vełkotu
  • Odpowiedz
Natomiast ta nowa technologia ( którą już zastosowali w modelu 911 w grudniu 2022) jest całkowicie eko,zero emisyjna i jak najbardziej spełnia wymogi (zero emition carbon footprint)


@Questorius: niby jak? Tankujesz ciekly tlen jak w rakietach? Spalanie w mieszance powietrza bedzie ci dawalo z rury tlenek azotu, mniej lub wiecej.
  • Odpowiedz
  • 0
Szanuje, że jesteś ciekawski i zadajesz pytania
Przecież ja Ci nic nie wymyślam,nie nawijam makaronu na uszy.To nie jest moja teoria
Nie wiem jak ,bo nie mam przecież dostępu do takiej technologi,nie pracuje jako inżynier w Porsche,natomiast zarys podałem w poście,nowe paliwo e-fuel jest zero emisyjne,całkowicie nieszkodliwe dla środowiska - W swoich podstawowych właściwościach nie różnią się od nafty, oleju napędowego czy benzyny produkowanej z ropy naftowej.epaliwo może być również stosowane w
  • Odpowiedz
  • 0
@Hi_Lo_Hi:
Na pewno ilość nowego paliwa nie jest wystarczająca,aby zatankować wszyskie auta,ale wystarczy rozwijać technologię i aby wiecej firm sie tym zainteresowało
Co do drugiej kwesti to sie nie zgadzam,a poza tym pożar auta spalinowego nie jest tak niebezpieczny jak elekrtyka już nie mówiąć,ile zajmuje aby taki wynalazek ugasić
  • Odpowiedz
ale wystarczy rozwijać technologię i aby wiecej firm sie tym zainteresowało


@Questorius: A to na pewno. A w dalszej kolejności powinno rozwijać się techonolgię budowy wozów drabiniastych... Bo to, co proponuje Porsche, ma mniej więcej taki sam sens. Najpierw zbdować gigantyczną (niewyobrażalną wręcz, jeśli mówimy o zasileniu wszystkich aut) instalację produkującą prąd z odnawialnych źródeł, po to, żeby przy pomocy energochłonnych procesów stworzyć syntetyczne paliwo dramatycznie niewydajne silniki. I nie zapominajmy,
  • Odpowiedz
  • 0
@Hi_Lo_Hi:
Wydajesz się niegłupi,ale powiedz mi jedno. Czy Ty bez kitu wierzysz w to że to auto naprawdę tam gdzieś lata w kosmosie z zapętloną jedna piosenką jakiegoś zespołu (nie pamiętam jakiego).Przecież to jest bajka dla miłośników Elona,tak absurdalna że nie mieści się w głowie
Swoją drogą te elektryki w moim mniemaniu to jest właśnie ta akcja marketingowa,nigdy nie dam się przekonać,że silnik spalinowy jest gorszy,zdaje egzamin.Jedyna opcja to taka że
  • Odpowiedz
Czy Ty bez kitu wierzysz w to że to auto naprawdę tam gdzieś lata w kosmosie


@Questorius: To nie jest kwestia wiary. I nie bez piosenki, bo w próżni dźwięk się nie roznosi. I tak, była to jedna z lepszych akcji marketingowych w historii.

nie dam się przekonać,że silnik spalinowy jest gorszy


Ależ nikt nie będzie przekonywać. Przecież wiadomo nie od dziś, że silniki elektryczne przewyższają pod każdym względem spalinowe. Dlategi
  • Odpowiedz
  • 0
@Hi_Lo_Hi:
Tak wylądowali jak Twoja Tesla na orbicie :) heheh,żałosne że w ogóle takie brednie opowiadasz dalej
Jeszcze chwile temu nie wierzyłeś,że można paliwo zrobić z CO2!!!!

Nie wiem co TY tu robisz na tagu z inteligentnymi osobami,tu trzeba myśleć w przód,przyszłościowo,ale widzę sprawia Ci to problem
Ile siana przewaliłes na Tesli? przyznaj się

Słyszałes o tym jak oficjalnie mówili że tak dolecieli,ale technologia została zniszczona? Albo o tym że maja
  • Odpowiedz