Wpis z mikrobloga

Dziś jest wielka debata o niczym na kanale zero pod tytułem "Mieszkanie prawem czy towarem". Wydaje mi się, że jedyną szansą na zadanie sensownego pytania będzie telefon od widza. Jeśli wspólnie będziemy dzwonić z chęcią zadania jak najlepszego pytania to może uda się usłyszeć od widzów coś więcej niż "hehe memcen fajnie, że jesteś, kiedy kolejne piwo hehe".
W tym celu proponuje dzwonić całym tagiem i stworzyć listę możliwie najlepszych pytań, które będziemy zadawać. Ode mnie lecą 3 pytania w komentarzach, dodawajcie swoje i głosujcie na najlepsze.
#nieruchomosci #kanalzero
BurzaGrzybStrusJaja - Dziś jest wielka debata o niczym na kanale zero pod tytułem "Mi...

źródło: Screenshot 2024-03-04 at 11.02.38

Pobierz
  • 13
Czy jeśli mieszkanie jest zwykłym TOWAREM, którym można spekulować to nie powinien na niego obowiązywać podatek 19% od wynajmu (jak na giełdzie od dywidendy) i 19% od zarobku ze sprzedaży? Obecnie jak się jedno mieszkanie sprzeda, a drugie kupi to podatku dochodowego się nie płaci na czym korzysta mały fliper. Tak samo podatku dochodowego nie zapłacimy jeśli zakupimy nieruchomość i sprzedamy ją po 5 latach, co w przypadku coraz większej liczby inwestycji
Dlaczego wg. Państwa w zeszłym roku zostały spełnione i wprowadzone do życia jedynie postulaty Polskiego Związku Firm Deweloperskich czyli wprowadzenie taniego kredytu 2% i obniżenie 5% buforu dla kredytów mieszkaniowych? Dlaczego nie wprowadzono zapowiadanych reform w zawodzie pośrednika, regulacji dotyczących fliperów, nie stworzono obiecanego portalu z cenami transakcyjnymi, nawet nie wprowadzono obowiązku dodania ceny do ogłoszenia sprzedaży mieszkania i dalej na portalach widzimy "zapytaj o cenę". Dlaczego niezależnie od rządów, nic co
W wielu krajach obecnie budowane są domy i bloki z betonowych prefabrykatów. Polska kiedyś też takie bloki stawiała - dziś da się to robić dużo lepiej. Czy nie uważają Panowie, że jedynie rozwój technologiczny w tej dziedzinie doprowadzi do zażegnania takich pustych sporów jakie teraz prowadzicie, a sytem oparty o pracę aby spłacić dług na dach nad głową w przyszłości będzie jedynie smutnym wspomnieniem i powodem do drwin?
Czy jeśli mieszkanie jest zwykłym TOWAREM, którym można spekulować to nie powinien na niego obowiązywać podatek 19% od wynajmu (jak na giełdzie od dywidendy) i 19% od zarobku ze sprzedaży?


@BurzaGrzybStrusJaja: blad myslowy. Problemem nie jest brak podatku od nieruchomosci tylko istnienie podatku Belki. W normalnym swiecie ten przyklad bylby bez sensu
@BurzaGrzybStrusJaja Tutaj powinni zaprosić jakiegoś peowca i niech się tłumaczy dlaczego mimo tego, że uważa, że mieszkanie jest prawem robią wszystko jakby było towarem i laski deweloperom. Dobór gości jest idiotyczny bo w oczach opinii publicznej za zaistniałe patologiczne sytucje na rynku dostanie się Mentzenowi czy Śpiewako mimo, że nie istnieje prawo takie jakiego oni by oczekiwali.
Ale sławuś sie zachowuje większymi momentami jak autystyk xD Żenujace krzyki, obelgi i mimika. Pomijając moje poglądy, prawa światopoglądami strona studia sama się ośmieszyła, wystarczyło dać im mówić, a szkoda