Wpis z mikrobloga

Dziś jest wielka debata o niczym na kanale zero pod tytułem "Mieszkanie prawem czy towarem". Wydaje mi się, że jedyną szansą na zadanie sensownego pytania będzie telefon od widza. Jeśli wspólnie będziemy dzwonić z chęcią zadania jak najlepszego pytania to może uda się usłyszeć od widzów coś więcej niż "hehe memcen fajnie, że jesteś, kiedy kolejne piwo hehe".
W tym celu proponuje dzwonić całym tagiem i stworzyć listę możliwie najlepszych pytań, które będziemy zadawać. Ode mnie lecą 3 pytania w komentarzach, dodawajcie swoje i głosujcie na najlepsze.
#nieruchomosci #kanalzero
BurzaGrzybStrusJaja - Dziś jest wielka debata o niczym na kanale zero pod tytułem "Mi...

źródło: Screenshot 2024-03-04 at 11.02.38

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Czy jeśli mieszkanie jest zwykłym TOWAREM, którym można spekulować to nie powinien na niego obowiązywać podatek 19% od wynajmu (jak na giełdzie od dywidendy) i 19% od zarobku ze sprzedaży? Obecnie jak się jedno mieszkanie sprzeda, a drugie kupi to podatku dochodowego się nie płaci na czym korzysta mały fliper. Tak samo podatku dochodowego nie zapłacimy jeśli zakupimy nieruchomość i sprzedamy ją po 5 latach, co w przypadku coraz większej liczby inwestycji
  • Odpowiedz
Dlaczego wg. Państwa w zeszłym roku zostały spełnione i wprowadzone do życia jedynie postulaty Polskiego Związku Firm Deweloperskich czyli wprowadzenie taniego kredytu 2% i obniżenie 5% buforu dla kredytów mieszkaniowych? Dlaczego nie wprowadzono zapowiadanych reform w zawodzie pośrednika, regulacji dotyczących fliperów, nie stworzono obiecanego portalu z cenami transakcyjnymi, nawet nie wprowadzono obowiązku dodania ceny do ogłoszenia sprzedaży mieszkania i dalej na portalach widzimy "zapytaj o cenę". Dlaczego niezależnie od rządów, nic co
  • Odpowiedz
W wielu krajach obecnie budowane są domy i bloki z betonowych prefabrykatów. Polska kiedyś też takie bloki stawiała - dziś da się to robić dużo lepiej. Czy nie uważają Panowie, że jedynie rozwój technologiczny w tej dziedzinie doprowadzi do zażegnania takich pustych sporów jakie teraz prowadzicie, a sytem oparty o pracę aby spłacić dług na dach nad głową w przyszłości będzie jedynie smutnym wspomnieniem i powodem do drwin?
  • Odpowiedz
Czy jeśli mieszkanie jest zwykłym TOWAREM, którym można spekulować to nie powinien na niego obowiązywać podatek 19% od wynajmu (jak na giełdzie od dywidendy) i 19% od zarobku ze sprzedaży?


@BurzaGrzybStrusJaja: blad myslowy. Problemem nie jest brak podatku od nieruchomosci tylko istnienie podatku Belki. W normalnym swiecie ten przyklad bylby bez sensu
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja Tutaj powinni zaprosić jakiegoś peowca i niech się tłumaczy dlaczego mimo tego, że uważa, że mieszkanie jest prawem robią wszystko jakby było towarem i laski deweloperom. Dobór gości jest idiotyczny bo w oczach opinii publicznej za zaistniałe patologiczne sytucje na rynku dostanie się Mentzenowi czy Śpiewako mimo, że nie istnieje prawo takie jakiego oni by oczekiwali.
  • Odpowiedz
  • 2
@BurzaGrzybStrusJaja
Ja tak z innej beczki, gościu ja myślałem cały czas, że Ty masz spejsona na profilowym, a dzisiaj dopiero wszedłem z bliska zobaczyć, a to nie spejson tylko snorlax (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Ale sławuś sie zachowuje większymi momentami jak autystyk xD Żenujace krzyki, obelgi i mimika. Pomijając moje poglądy, prawa światopoglądami strona studia sama się ośmieszyła, wystarczyło dać im mówić, a szkoda
  • Odpowiedz