Wpis z mikrobloga

Pracuję nad pojazdem wykonanym w technologii druku 3d i mam problem z stworzeniem opon. Zaprojektowałem sobie felgi jak na screenie, natomiast nie wiem jak mógłbym zapewnić im przyczepność. Początkowo zastanawiałem się nad zaimprowizowaniem opony z warstw gumy sklejonych ze sobą (np. fragmenty dętki rowerowej). Moim drugim pomysłem jest spróbowanie odlania takich opon z żywicy/silikonu, ale nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Zakładając, że wydrukowałbym sobie formę takiej opony, to ile byłoby kłopotu z samym odlaniem a potem założeniem tej opony? Jak wytrzymały i elastyczny byłby to twór?
#druk3d #odlewnictwo #modelarstwo #diy #majsterkowanie
mirkogreg - Pracuję nad pojazdem wykonanym w technologii druku 3d i mam problem z stw...

źródło: obraz_2024-03-03_223744764

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirkogreg: opony to temat rzeka. w trialu RC się używa zwykłej opony a z kolei w środku gąbki po to by opona się odpowiednio uginała. można też używać insertu z TPU. więc samą oponę wydrukuj z TPU i zrób jakiś insert do niej by odpowiednio też ta opona pracowała. przykład o czym mówie
mapache - @mirkogreg: opony to temat rzeka. w trialu RC się używa zwykłej opony a z k...

źródło: IMG_20220403_142200

Pobierz
  • Odpowiedz