Wpis z mikrobloga

Jako, że stoję przed zakupem auta w oko wpadł Accord VIII. Myślałem nad 2.0 156km w kombi. Często do konkretnego auta można znaleźć poradnik kupującego/oglądającego w sieci, lecz tym razem nic nie znalazłem oprócz tego aby zwrócić uwagę na rdzę. Na co zwrócić uwagę szczególnego w takiej Hondzie przy oglądaniu?
#motoryzacja #honda #accord
  • 16
  • 0
@WLADCA_MALP: @DrakkainenV @trzaichlac69 Jasne, rozumiem. Może będziecie wstanie napisać jeszcze jak podejść do tematu silnika? Wszelkie samochody oglądał ze mną mechanik, ale teraz nie może się tym zająć. Wycieki czy dziwną pracę jestem w stanie wyłapać sam a szczerze mówiąc to byłby mój pierwszy samochód z silnikiem benzynowym. Mechanik niestety już się nie zajmuje mechaniką, więc będę musiał auto oglądać sam. Dodatkowo 200km od domu, więc nie mam za bardzo nikogo
@skarbnik_: Tylko nie kupuj rocznika 2012. Honda (raczej dostawca) w Accordach i Civicach dała ciałą i do silników R20 dała wadliwe tłoki (oznaczenie R3A). Można odczytać oznaczenie na tłoku kamerką inspekcyjną przez otwór świec. Wymiana tłoków i pierścieni to parę tysiaków. Poza tym to te silniki nie mają prawa brać oleju i są pancerne.
Z benzyną w kombiaku to możesz mieć problem. Diesli było więcej bo były brane na firmę. Benzyn
  • 0
@koparkowy_z_nad_wody: Diesel odpada, po prostu chce spróbować benzyny bo nigdy nie miałem, a do tego dziennie będę robił z 50km.

@pablo_see Poczytałem. Cenne info, dziękuje!

@Palladyn400 Z chęcią, tyle, że w moim mieście nikt tego cuda nie sprzedaje. Jak się uda w następnym tygodniu obejrzę jeszcze Insignie (2010) z 2.0 220km i Mondeo (2011) z 1.6 160km. Zobaczymy co mi bardziej podpasuje. Ogólnie marzy mi się w miarę bezproblemowe auto na