Wpis z mikrobloga

Mirki,
czy dach z blachą na rąbek rzeczywiście zawsze jest bardzo głośny?
Chciałbym pójść w blachę ze względów wizualnych i zastanawiam się, czy da się to zrobić na tyle porządnie/wybrać na tyle porządną blachę, żeby było to porównywalne z normalną dachówką.
Dzięki

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 10
  • Odpowiedz
@magnussen: Tak, jest głośny.
Blacha jest w wuj głośniejsza. Nie obejdziesz tego.
Co byś nie robił to będzie wiele głośniej niż dachówka ¯\(ツ)/¯
Tyle w temacie.

...nie ma znaczenia czy na rąbek czy blachodachowka albo blachotrapez.
  • Odpowiedz
@zeMadafaka: jak podliczałem różnice w kosztach stropu lanego a drewnianego, to to nie była jakaś przepaść (sumując wszystko). A Lane skosy mają też inne zalety. Tylko to było 5 lat temu.
  • Odpowiedz
@magnussen: w domu rodzinnym mam blachę i pelne deskowanie, nie pamiętam.by przy dea,czach coś grało. W moim domu myślę, że też jednak pójdę w blachę.
Raz, że taniej. Dwa, że lżejsza konstrukcja. Trzy, że i tak jakieś PV będzie musiało wpaść na górę, więc ile tego dachu do hałasowania zostanie.
  • Odpowiedz
@magnussen: Mam blachę na rąbek, na dachu z pełnym deskowaniem i papą. Pod tym jest 30 cm wełny i nic nie słychać. Podczas deszczu bardziej słychać cokolwiek przez okna dachowe niż przez dach, tzn odgłos deszczu uderzającego o blachę jest słyszalny ewentualnie przez uchylone okno a nie przez dach. Jak to się ma do sytuacji, gdy nie ma deskowania i np ocieplenie jest z piany to nie wiem - pewnie gorzej.
  • Odpowiedz