Wpis z mikrobloga

Myślę że wielu ludzi doświadczyło synchroniczności


@ZacharJasz92: normalna akcja.

tak na marginesie, to sugerowałbym unikać na YT kanałów jak ten, a informacje czerpać z bardziej wiarygodnych i przede wszystkim przyziemnych źródeł.
  • Odpowiedz
  • 0
@atteint: No nie wiem czy do końca jest normalne ze najpierw coś pomyślałeś sobie a za chwilę się to zdarza w świecie fizycznym, ale dobra. Film przedstawia to co Jung głosił, z tego co wiem chociaż jego słabo znam ale chyba trzeba będzie to zmienić.
  • Odpowiedz
@ZacharJasz92: Jung miał wyjątkowy wgląd we własną podświadomość i wiele rzeczy, które opisywał mogą brzmieć jak ezoteryka, zwłaszcza, gdy zostaną opacznie zrozumiane.

podobnie często miesza się jego słowa ze współczesnym New Age i podobnym p----------m i jeśli nie podejdzie się do tego z dawką sceptycyzmu, to może być tak, że dziś czytasz o jungowskiej indywidualizacji, a jutro manifestujesz bogactwo, bo filmik na YT powiedział, że jak dużo o pieniądzach
  • Odpowiedz
słyszałem że chłop mocno siedział w gnozie


@ZacharJasz92: pisał bardzo dużo, czytali go i czytają do dziś okultyści, gnostycy, wolnomyśliciele. Wart polecenia z tej perspektywy (gnostyckiej) jest "mistyczny traktat Siedem kazań dla zmarłych, poddający zjadliwej krytyce tradycyjne religie i formułujący wobec nich gnostyczną alternatywę". Warto czytać Junga. Jeśli nie wiadomo od czego zacząć, to można od książki Stephana A. Hoellera - Gnoza Junga. Książka wyszła niedawno (wydawnictwo Okultura), jest
  • Odpowiedz