Wpis z mikrobloga

brak czasu i wiedzy jak to dobrze ogarniać


@glos_zenady: kupić BTC i trzymać, faktycznie ciężkie do ogarnięcia xD

Lenistwo approved :)

Zauważyłem prostą rzecz, ludzie biedni wszystko sobie komplikują a bogaci nie główkują zbytnio tylko po prostu podejmują działanie.
Stąd biednym się wydaje, że bogatym to przychodzi łatwo, a bogaci nie rozumieją biednych jak można być biednym skoro wystarczy wstać i zacząć działać :)
@glos_zenady "tyrać jako senior dev" serio jest Ci tak ciężko? Porównaj się np. z ratownikami medycznymi, którzy mają dużo cięższą i bardziej odpowiedzialną pracę za pewnie 1/4 Twojej stawki. Humor się poprawi :)
@glos_zenady: kupić BTC i trzymać, faktycznie ciężkie do ogarnięcia xD


@To_The_Moon: no to podejście jest na pewno spoko w perspektywie kilku-nastu lat, ale kupując i trzymając nie ma się takiej gotówki jak oni, a mają spokojnie powiedzmy 30k pln/mc w skali roku na #!$%@? na głupoty
@gdi2: masz rację, tak jak również jestem świadomy że są tereny w PL gdzie ludzie dużo poświęciliby aby tylko mieć stabilną pracę na umowę o pracę na minimalnej. Po prostu częściej staram się równać 'w górę' jeśli chodzi o zarobki, bez stawiania się wyżej względem innych tylko dlatego że siedzę szczęśliwie w przepłaconej branży.
spoko w perspektywie kilku-nastu lat


@glos_zenady: no tak, bo im to też nagle przyszło w mig szybko, nie musieli czekać xD

Myślenie biedaka - mieć tu i teraz, chce już!!!!

kupując i trzymając nie ma się takiej gotówki jak oni


@glos_zenady: skąd ty wiesz jaką oni mają gotówkę, zaglądałeś im do konta w banku?
A jeśli zarobili szybciej to widocznie pomnażali to altami, tu już trzeba do tego przysiąść, samo
pozniej mialbys wąty do nich xd


@glos_zenady: niby dla czego?
to tak jak bym poprosił o losowe liczby a potem miał problem że nie trafiłem w lotto, nie wiem jak Ciebie oceniają znajomi ale moi by nie mieli problemu aby podzielić się wiedzą a już na pewno nie wpadli by na to że będę ich obwiniać o to że nieumiejętnie z tej wiedzy korzystam.
Zauważyłem prostą rzecz, ludzie biedni wszystko sobie komplikują a bogaci nie główkują zbytnio tylko po prostu podejmują działanie.


@To_The_Moon: bo jak biedak popełni błąd to tonie dosłownie i będzie musiał się LATAMI wygrzebywać z tego co zbroił

bogaty to co najwyżej sobie zrobi odpis księgowy ze straty, a jego lifestyle ulegnie minimalnie pogorszeniu
@glos_zenady: no to cię zmartwię, bo takiej kasy jak na buy and hold historycznie nie dało się zrobić na niczym innym. Teraz już nie, ale historycznie to był sposób na miliony, setki mln $ "z niczego". Nie masz co im zazdrościć jeśli robią trading czy inne żonglowanie shitcoinami, bo to nie jest pewny zarobek
@Dietetyq: szukanie wymówki, typowe dla biedaków :)

LATAMI wygrzebywać z tego co zbroił


@Dietetyq: ale z czego się biedny chce wygrzebywać skoro jest już na dnie? xD To jest właśnie idealny moment by podejmować ryzyko i działać, bo co cie kosztuje usiąść i zacząć poszerzać wiedzę, czytać i kształcić się w danej dziedzinie? NIC, ale lepiej szukać wymówki, bo po co się męczyć jak wymówka jest taka prosta i łatwo
@To_The_Moon z pustego to i Salomon nie maleje. Ten przypadek akurat był już w krypto i nie zatrybil żeby wystarczyło tylko dokupować BTC i wyplacac bo #!$%@?ły mu to kryptowaluty. Poza tym kiedyś FIATy się kończą. Inna bajka jak ktoś ma teraz kilka baniek i w 3 dni robi następną. To łatwiejsze niż się wydaje gdy jest taka okazja jak teraz tylko skąd on ma.miec ta bańkę? Ty i ja wiedzielibysmy co
@To_The_Moon: naczy ja się zgadzam ze wszystkim co napisałeś - jeśli nie startujesz z pole position to musisz włożyć sporo mądrej i ciężkiej pracy oraz podjąć ryzyko jak chcesz do czegoś dojść

zwyczajnie żyjemy w systemie w którym pieniądz robi pieniądz - jak ktoś już posiada nadwyżki finansowe to konsekwencje straty nie są tak dotkliwe i to nie chodzi o wartości bezwzględne tylko jaki stosunek do całości Twojego majątku stanowi ryzykowna
@plaisant: znam ludzi co z 20k zrobili bańkę w hossie 2021

ile się oszczędza 20k w normalnej pracy? 1-2 lata jeśli robisz na minimalnej?

Nawet jeśli by odłożył 5k w 2 lata, to teraz by dał rady zrobić z tego x10 gdyby się zainteresował i poświęcił trochę czasu, zaryzykował, podjął działanie i wysiłek.

Ale biedni ludzie chcą tu i teraz i za bardzo się nie zmęczyć, bo myślą, że to bogolom
@plaisant: znam ludzi co z 20k zrobili bańkę w hossie 2021


@To_The_Moon: no to akurat trafili jak na loterii

sam piszesz jakieś wysrywy w stylu że wystarczy rano wstawać i poświęcić trochę czasu, a kasa sama wpada. 100% skuteczności

to nic że co roku wiele biznesów upada, bo takim byznesmenom akurat się nie poszczęściło tak jak tobie. Też po zarywaniach nocek, ciężkiej pracy