Wpis z mikrobloga

Dobrze rozumiem, że w tych województwach gdzie są uchwały antysmogowe a ludzie nadal pala w starych piecach i kuchniach węglowych (na wsiach 90% ludzi co najmniej) to oni teoretycznie powinni dostać jakieś kary? Przecież w praktyce szczególnie na wsiach nikt tego nie kontroluje mimo tych całych uchwał. Co będzie dalej w tej sprawie?
#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #pytanie #pytaniedoeksperta #budownictwo
snorli12 - Dobrze rozumiem, że w tych województwach gdzie są uchwały antysmogowe a lu...

źródło: 1000001122

Pobierz
  • 12
@Nethiu: też tak myślałem ale jednak podlegają https://www.miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/uchwala-antysmogowa-dla-malopolski_9612/

Uchwała antysmogowa dla małopolski nakłada obowiązek wymiany starych kotłów na węgiel i drewno do 30 kwietnia 2024 r. (dotyczy wszystkich kotłów poniżej 3 klasy, pieców kaflowych, trzonów kuchennych, kuchni węglowych), natomiast kotły klasy 3. i 4. należy wymienić do końca 2026 r.
@janznetu: jest cała dyrektywa unii europejskiej na podstawie której tworzone są ustawy anty smogowe i tam jest wszystko opisane. Kiedyś ją czytałem ale może ktoś inny bedzie wiedział która to jest
@snorli12: No, prądu też nie ma a wodę z studni dalej nabieramy ( ͡º ͜ʖ͡º) Piece peletowe i część węglowych (odpowiedniej klasy) są dalej dopuszczone do użytku do danego roku zależnego od klasy, sporo osób poszło w fotowoltaike i pompy ciepła. Nie wiem skąd się bierze taki obraz a razem z nim przeświadczenie o polskiej wsi ale chyba jak ktoś ogląda programy pokroju rolnik szuka żony,