Wpis z mikrobloga

Nie wiem po co Trzaskowski robi te fikołki w kampanii, skoro wygrana jest tak pewna, że mógłby chyba nawet nawalony na ławce w centrum zasnąć.

Bocheński - Typ nie jest nawet związany z Warszawą i kandyduje po 8 latach rządu zdetronizowanej partii. Nie ma nawet żadnego planu i nikt go nie zna xD

Wipler- Reprezentuue partię z 8-9 % poparciem i ma dużo negatywnego elektoratu. Nawet w Konfederacji nie każdy go popiera.

Biejat - Turbolewicowa jukka, której wygrana nie jest na rękę ani biznesowi, ani centrowemu i prawicowemu elektoratowi, bo jest skrajniejsza od Trzaska. A Lewica ma poparcie obecnie może nawet mniejsze niż Konfa.

Reszta to plankton. 3D bez kandydata. Trzaskowski wygrana nie dlatego, że jest super, ale dlatego, że NIE MA LIBERAŁA ANI CENTRYSTY jako kontrkandydata

Jest lewaczka i dwie konserwy, z tym jeden z Łodzi xD

#polityka #warszawa #trzaskowski #wybory #neuropa #4konserwy #fajnopolacy
  • 14
  • Odpowiedz
@Kopyto96

Nie wiem po co Trzaskowski robi te fikołki w kampanii, skoro wygrana jest tak pewna, że mógłby chyba nawet nawalony na ławce w centrum zasnąć.


Już był taki jeden co miał pijany zakonnicę w ciąży na pasach rozjechać, a i tak wygrać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Bashful: Bo on miał kontrkandydata, któremu zaniżali poparcie w sondażach. I Duda jednak wizerunkowo przed 2015 miażdży dzisiejszego Bocheńskiego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeudos: Liberał światopoglądowy. W Polsce poglądy gospodarcze to sprawa 2 kategorii. Gdyby było inaczej, to kampanię wyglądałyby w inny sposób, determinanty wygrywania wyborów też byłyby inne.

Poza tym, poglądy gospodarcze to nie jest rzecz ultra stabilna, bo politykę gospodarczą dopasowuje się do sytuacji w kraju. Stąd np często liberalne reformy partii w teorii socjaldemokratycznych czy prosocjalne prawicowych w innym przypadku.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: no tak, tyle że najważniejszym argumentem pisiorów przeciw Trzaskowskiemu będzie to, że źle zarządzał Warszawą. A on wyjdzie i powie: przecież po 1 kadencji w 1 turze zagłosowało na mnie 58% Warszawiaków, więc pieprzycie głupoty, dobrze zarządzałem
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Kampania wbrew pozorom ważna bo zaważy o losie Czosnka i kongresmena. Trzaskowski musi wygrać w pierwszej turze inaczej szanse na prezydenturę maleją. Nie mam nic do Czosnka ale uśmiałbym się jakby PO-TD wygrało prawie cały kraj a przewalili stolicę. Warszawka to napompowana od funduszy stolica a tam dominuje raczej brak poglądów i konformizm niż ideowość do tego sporo głosuje na PIS. Nawet te bardziej umiarkowane lewaki mogą nie zagłosować na
  • Odpowiedz
@Kopyto96: jeżeli partia która mówi że jest liberalna gospodarczo i przeciw socjalowi, to jak wprowadzi socjal to przestaje być partia liberalną przeciw socjalowi, bo to jest dosłownie zaprzeczenie sensu takiej partii.

Zresztą w Polsce nigdy nie rządziła prawica gospodarcza, więc nie było takiej sytuacji by prawica gospodarcza wprowadzała socjal.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeudos: Nie ma czegoś takiego jak prawica gospodarcza. Prawica może być zarówno bardziej wolnorynkowa, jak i centrowa. Podstawy prawicy jest konserwatyzm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeudos: xD

Oczywiście, prawica to konserwatyzm. I ja jestem za gospodarką wolnorynkową, ale jak utarło ci się, że prawica to rynek paroweczkowy, korwinizm i dzika prywatyzacja, to jesteś w błędzie.

Libertarianizm to nie jest prawica.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Trzaskowski musi się starać bo:
1. super duper inwestycje które miały być gotowe do przecinania wstęgi na kampanię się przeciągną (tramwaj do Wilanowa).
2. SCT, kładka nad Wisłą, tramwaj do Wilanowa to inwestycje które słabo rezonują z mieszkańcami (może poza grupą odklejeńców-aktywistów) - paraliż Mokotowa związany z budową tramwaju bardzo obniżył poparcie dla PO w tej dzielnicy.
3. kasa miasta jest pusta, tymczasem co i raz finansowane są inwestycje które
  • Odpowiedz