Wpis z mikrobloga

@pan-bartolomeu-dias: byłem.
Woda najcieplejsza w roku, na słońcu wreszcie znośnie, można pozwiedzać. Ceny z roku na rok do góry ale to wciąż najtańszy kraj nad morzem śródziemnym.
Wrzesień to najlepszy termin do wyjazdu w te strony.

Szczególnie polecam Ksamil, bajkowe miejsce.
@pan-bartolomeu-dias: byłem, bardzo przyjemnie było.

Niemniej jednak licz się z tym, że wybrzeże jest mocno przereklamowane i skomercjalizowane, a na plażach panuje leżakozo-parasoloza gorsza od naszego parawaningu. Zobaczyć, przejechać się - ok. Zostać na dłużej - nope.

Za to północ i wnętrze kraju cudowne.
@Krupier my właśnie tydzień nad morzem i w tym czasie 1-2 wycieczki. Zastanawiamy się między Turcją i właśnie Albanią. W naszej cenie w Albanii mamy lepszy hotel i nigdy tak nie byliśmy, a Turcja sprawdzona, pewnie cieplejsza ale standard gorszy.
@pan-bartolomeu-dias: w Turcji nie byłem więc porównania nie mam.

To nie bardzo więcej pomogę bo ja nie jestem typem wycieczkowca, który lubi się wygrzewać przez tydzień na plaży. Jak już to bym celował w jakieś mniejsze miejscowości (Himare, Dhermi, wszystko poniżej Wlory), a nie te masówki Ksamil/Saranda (chociaż we wrześniu może już będzie jako taki luz). Durres też odpuść bo tam jeszcze lazurowej wody nie ma.

Chociaż jak jedziesz z biura
@Krupier też wolę aktywniej spędzać czas, ale w 6 osób i z budżetem 2,2k ciężko coś wymyślić i się zgrać. Szczególnie że znajomi z którymi mamy jechać to takie trochę "francuskie pieski" którym przeszkadzają jakiekolwiek niedogodności.