Wpis z mikrobloga

W codziennym życiu nie spotykam się z taką ilością nienawiści co na wykopie. Złudna anonimowość sprawia, że ludzie stają się gorsi? Brak zagrożenia takiego jak lepa na ryj wystarczy, żeby z ludzi wychodziło to co najgorsze? Strach pomyśleć co by było, gdyby nie istniały kary za morderstwa, gwałty itp.
#przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 21
  • Odpowiedz
@MarianKonopnicki Na tym polega wolność słowa. I to jest cudowne! Niech każdy mówi co chce dopóki nie są to groźby karalne. Nawet największe głupoty jak płaska ziemia czy poglądy lewicowe. Wolność wypowiedzi!

A lud sam oceni czy dana jednostka to chamski debil jak np. Żukosia czy po prostu człowiek, który gdzieś ma zdanie delikatnych płatków śniegu i mówi to co myśli.
  • Odpowiedz
@MarianKonopnicki dlatego nie dziwię się, że pojawiają się głosy za zniesieniem anonimowości w internecie. Kiedyś powiedział bym, że jestem przeciwko, ale im jestem starszy tym bardziej przekonuje mnie ten pomysł. Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia i staje się częścią co raz większą. Nie widzę w przyszłości miejsca, żeby ludzie zachowywali się tutaj w tak podły sposób.
  • Odpowiedz
@sebek_r Masz już brak anonimowości w Chinach i autocenzurę z tym związaną. Takiej chcesz komunistycznej zamordystycznej przyszłości dla mnie i dla siebie?

Jak ktoś łamie twoje prawa w internecie lub cię szkaluje to możesz złożyć pozew do sądu. Sam Wykop sprzedaje prokuraturze nasze dane z prędkością światła kiedy ta się zgłosi. Narzędzie chroniące twoje prawa już są. Wystarczy z nich korzystać, a nie oczekiwać większej cenzury.

A że sądy działają wolno,
  • Odpowiedz
@MarianKonopnicki Ludzie nie stają się gorsi przez anonimowość. Ludzie po prostu tacy są. W kontaktach społecznych zakładają jedynie maski aby sprawiać wrażenie lepszych niż są w rzeczywistości. W społeczeństwie masz całą masę psychopatów, socjopatów, narcyzów, ludzi silnie zaburzonych i innych #!$%@?ów, którzy zwyczajnie umieją się wtopić w tłum stwarzając pozory normalności i empatii.

Koniec końców II wojna światowa nie wzięła się znikąd. Tak samo niewolnictwo, ludobójstwa, seryjni mordercy, gwałciciele i tak
  • Odpowiedz
@MarianKonopnicki: Po prostu w Internecie możemy wyrzucić co nam na wątrobie leży bez udawania jaki świat jest piękny, wspaniały, równy i sprawiedliwy oraz co najważniejsze BEZ KONSEKWENCJI.

Jakbym w pracy lub wśród znajomych zaczął mówić, że NIE PODOBA mi się, że kobiety są traktowane lżej (prawie jak duże dzieci) i idą wcześniej na emeryturę to spotkałbym się z przykrymi konsekwencjami. A tak przynajmniej na wykopie można sobie odpuścić to wszędobylskie
  • Odpowiedz
W codziennym życiu nie spotykam się z taką ilością nienawiści co na wykopie.


@MarianKonopnicki: w życiu masz to samo, ale ludzie boją się mówić wprost by nie robić sobie wrogów.

Myślisz, że na wykopie to są jacyś ludzie z kosmosu? Nie, to są ludzie których możesz nawet na ulicy mijać i nawet ci dzień dobry powiedzą.

Life is brutal :) Ale jak widac niektórzy DOROŚLI ludzie (SIC!) Nadal chcą żyć
  • Odpowiedz
@MarianKonopnicki: W sporej mierze nie istnieją, bo jednak każdy się zestarzeje i umrze, 6000 samobójców rocznie, którzy też mogliby sobie gwałcić i mordować, a jednak tego nie robią, ludzie chorzy którzy też wiedzą, że dużo im nie zostało, którzy mogliby robić co im się podoba, a jednak się powstrzymują.
  • Odpowiedz