Wpis z mikrobloga

#anime #loghorizon

25 odcinków zupełnie o niczym. Strasznie brakuje mi w tej serii jakiegoś master questa, za którym podążali by bohaterowi. Samo anime tak bardzo skupiało się na szczegółach mmo, że całkiem zapomniało o ich podstawach. Walki? Questy? Raidy? O nie! Najpierw trzeba wytłumaczyć jak działa drużyna party, czym są eventy i totalna eskalacja low-levelowego zdarzenia. High-levele zamiast pchać się na pierwszą linię, progressować (przecież wszedł nowy dodatek! level cap podniesiony!) odsuwają się w cień i kierują z boku. Bardzo dużo w tej serii polityki, bardzo płytkich spisków i intryg. I chyba to wszystko tak mi przeszkadza przez brak jednego klarownego celu, wytłumaczenia, które prowadziło i nadawało by sens bohaterom.
źródło: comment_oMDsbPtf2mUinVcgYh8fWFXnaNM04fja.jpg
  • 19
@Mglisty: Log Horizon jest zdecydowanie spokojniejsze. Nie trzeba się #!$%@?ć z PK ani srać po gaciach "omg jak ja tu trafilem, i co teras". Słabe walki w porównaniu do SAO, ale wydaje mi się, że bardziej rozwinięte na ekonomię.
@Mglisty: Jest to totalnie inne, skupia się na całkiem innych aspektach niż SAO. W początkowym odcinkach widać progresje świata z mmo na ludzki. Mimo wszystko polecam dokończyć :) No i w LG nie ma perma death, ale odczułem trochę, że autorowi żal tej decyzji.
@Mglisty: Do SAO w sumie niepodobne. Na pewno lepsze (ale o to nie trudno) - mi ogólnie całkiem mocno się podoba, ale dużo ludzi ma problem z dość liberalnym podejściem autora do tego jak bardzo MMO jest jego świat i wynikającymi z tego paroma rozwiązaniami fabularnymi.

Gdyby nie powszechne i makabrycznie nudne przerywniki "wyjaśnimy teraz znany wszystkim, nawet nie znającym MMO termin, spędzimy na tym najbliższe 5-10 minut" to nawet bym
no dobra, kilka razy naprawdę przegięli


@Mglisty: :)

Mi ogólnie się seria nie spodobała kompletnie - właśnie poza wyglądem i niezłą muzyką. Za co szczodrze dostało 4/10 - i to tylko dlatego że widziałem jedynie pierwszy arc, bo siostrzane zabawy zrobiły już całkiem koło - gorsze niż takie złe, że aż dobre.
@Santeria: W ogóle się nie zgadzam. Czemu anime miało przedstawiać walki raidy i questy? Bo jest o mmo? Bo Ty tak mówisz? To akurat decyzja autora, co i jak chce umieścić w swoim dziele.

Fabuła jest bardzo dobra i dopracowana. Wszystko trzyma się kupy i nie widzę, aby żadna z części nie miała mieć znaczenia. To, że często były tłumaczone pewne elementy gry jest przecież dobrą rzeczą. Dzięki temu ludzie, którzy
@Harime:

Czemu anime miało przedstawiać walki raidy i questy?


Bo wyszedł nowy dodatek, bo akcja przedstawiona w Akibie jest starym contentem tak naprawdę znanym już przez high-levele. Zmieniły się zasady gry ale tak naprawdę gra zostaje taka sama. Jakoś w ogóle nie widać tej granicy pomiędzy low a high level postaci. Kiedy mam 90lvl nie idę zabijać dziki na 5lvl albo walczyć z goblin invasion dla 25lvl postaci. Brakuje mi tutaj
@Santeria: > Zmieniły się zasady gry ale tak naprawdę gra zostaje taka sama.

To, że nie mogą się wylogować z gry to mało? Podniesiony level cap to nic? Przecież powinni od razy rzucić się na nowy dodatek, po co organizować sobie życie w grze, w której się utknęło. Poza tym nie wiem czego Ty chcesz, kiedy wchodzi nowy dodatek, to gra pozostaje taka sam (jak sam napisałeś...), a pojawia się tylko
@Harime: BO NIE MA #!$%@? MASTER QUESTA! huh ... nie chcę anime, które będzie modą na sukces (tak jak wszystkie tasiemce) a wychodzi w sezonach po 25 odcinków.

To, że nie mogą się wylogować z gry to mało?


Tylko, że to jest tło, powód aby wytłumaczyć świat i mechanikę. To zmiana zasad gry.

Podniesiony level cap to nic?


I o to mi właśnie chodzi od pierwszego marudzenia, totalne olanie levelowania i
@Santeria:

BO NIE MA #!$%@? MASTER QUESTA! huh ... nie chcę anime, które będzie modą na sukces (tak jak wszystkie tasiemce) a wychodzi w sezonach po 25 odcinków.


Wiesz, jak Ci coś nie pasuje, to nikt nie każe oglądać...

Cały sezon utkwił w prologu.


No i dobrze, co nagle to po diable. W mój gust to akurat trafiło, Tobie nie musiało.

FTW mmo oparte na systemie levelingu, taka postać 90 lvl
@Harime: Łatwiej wymienić coś co się mi nie podobało niż co się podobało co nie znaczy, że nie poleciłbym tej serii. Była fajna ... ciekawa ... choć osobiście uważam ją za trochę dziurawą (musiałem :))
I o to mi właśnie chodzi od pierwszego marudzenia, totalne olanie levelowania i progressowania > 90lvl.


@Santeria: Nie rozumiem o co ci chodzi, w 7 tomie bodajrze Naotsugu jest na 93 poziomie.