Wpis z mikrobloga

za każdym razem jak tylko jakiś dzban mówi o zrównaniu norm ciężarów to ośmiesza sprawę xD


@Gieremek: no tak, facet może więcej, ale za to najlepiej, żeby pensja na tym samym stanowisku była równa, prawda? Bo głównie przez to się pisze takie coś, z jednej strony normy są różne, z drugiej nie za taką samą prace wymaga się równej pensji.
ale za to najlepiej, żeby pensja na tym samym stanowisku była równa, prawda


@TomdeX: za tę samą pracę, na tym samym stanowisku, przy takiej samej edukacji i doświadczeniu, za to niezależnie od płci.

W przypadku pracy fizycznej, zarówno wykonywana praca jak i kwalifikacje (w postaci siły fizycznej) są różne pomiędzy płciami, więc nie ma mowy o równej płacy z prawnego punktu widzenia.

(Akurat pracuje w firmie, która zajmuje się wyrównywaniem takich
Podsumowując, nawet jeżeli wejdzie wymóg prawny pay equity to kobieta nie zarobi tyle samo za pracę fizyczną.


@Gieremek: na magazynie już teraz zarabiają tyle samo lub bardzo podobne kwoty, a kobieta przeniesie mniej w danym momencie, więc nic sobie nie wymyślam. W wojsku, policji, straży - zarabia tyle samo, mimo gorszej fizycznej pracy (oczywiście są wyjątki, ale mówimy tutaj o ogółu). Jakoś lewica nic o tym nie mówi i tam zarobki
@Gieremek jeżeli nie ma nierówności to dlaczego pracujesz w firmie która zajmuje się nierównościami? XD
Przecież normą jest, że facet dostanie jakieś ochłapy w zamian za wykonywanie wielokrotnie cięższej pracy fizycznej. Jeszcze później baba dostanie pochwałe, że ogarnia jakieś dodatkowe sprawy organizacyjne, czy administracyjne, które mógłby wykonywać KAŻDY, ale akurat niektórzy muszą #!$%@?ć.
@TomdeX: jeszcze lepiej ze kobiety chcą mniej płatnych prac biurowych (wbrew pozorom są one mniej płatne nie licząc wysokich stanowisk i tych które wymagają faktycznie umiejętności których większość kobiet po gówno studiach nie ma), ale jednocześnie zarabiać tyle co faceci jako całą grupa XD

Tak łącznie z górnikami, strażakami mężczyznami którzy wyjeżdżają utrzymać rodzinę, inżynierami itd. Nie patrzą dlaczego mężczyźni zarabiają więcej, tylko widzą i mówią "chcę"
jeżeli nie ma nierówności to dlaczego pracujesz w firmie która zajmuje się nierównościami? XD


@sidhellfire: nigdzie nie napisałem że ich nie ma, wymyśliłeś to sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
za tę samą pracę, na tym samym stanowisku, przy takiej samej edukacji i doświadczeniu, za to niezależnie od płci.


@Gieremek: Wygląda na to, że praca kobiety na takim samym stanowisku, z takim samym wykształceniem i doświadczeniem, jest warta mniej niż praca jej męskiego odpowiednika.
za każdym razem jak tylko jakiś dzban mówi o zrównaniu norm ciężarów to ośmiesza sprawę


@Gieremek: Pozornie. Sam byłem w takiej sytuacji, że musiałem wykonywać cięższą i mniej przyjemną pracę tylko dlatego, że byłem facetem. Na początku było mi to obojętne, ale z każdym dniem było to coraz bardziej #!$%@?ące. Niby zrównanie by nic nie dało, ale przynajmniej jest to jakiś symbol.