Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie serdecznie, gdy czytam kogoś młodego piszącego "nie pójdę na informatykę, bo tam już jest za dużo osób i trudno o pierwszą robotę". No tak, bo w innych zawodach to sensowną pracę można znaleźć w paczce czipsów, wcale nie trzeba zap***dalać przez lata, rzeźbić CV, zdobywać kontakty + mieć dużo szczęścia.

Chyba lepiej pocisnąć bezpłatny staż przez parę miesięcy a potem zgodzić się za minimalną, by po 4 latach mieć 15-20k do łapy za 3-4 godziny home office i udawania pracy przez resztę czasu, na wygodnym full remote?

Pójdzie potem taki w zamian na elektronikę, będzie dymał jak kundel 5 lat na ciężkich studiach (dużo trudniejszych od informatycznych), by następnie po 5 latach rywalizować o szokujące 7-16k brutto (przy widełkach tak szerokich to wiadomo, że realnie będzie 11-12k dla typowego kandydata) w najdroższym mieście w Polsce, na hybrydzie (2 dni tylko zdalnie), musząc posiadać przekrojową wiedzę branżową?

#praca #pracbaza #studia
Yuri_Yslin - Rozczula mnie serdecznie, gdy czytam kogoś młodego piszącego "nie pójdę ...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 3
@Yuri_Yslin: z racji ze jestem obecnie po mechatronice(mechanika,elektronika i troche infa) aplikowałem na:
- konstruktora, wysłane 4/5 CV na staż/junior jedna rekrutacja i jedno gównospotkanie na którym zachęcona nas do zachęcania znajomych, żeby jeszcze aplikowali bo wszyscy dobrzy się zmieszczą, bo jest zapotrzebowanie - po 2tyg mail ze jednak dziękujemy już mamy xD troche czasu stracone
-elektronik tu wysłane więcej CV jedna rozmowa po 15 min gość mi podziękował zadając tylko
ALE uważam, że dostać rozmowę na konstruktora/elektronika jest o wiele łatwiej niż w IT, wynika to z faktu, że zazwyczaj aplikowało max 10 osób i zapraszano wszystkich xD


@razdwatrzy55: Nie wątpię, ale wszystkim oferowane są słabiutkie pieniądze, więc... takie trochę łowy na jelenia.

czemu nie tagujesz #pracait ?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@razdwatrzy55: Wolę uniknąć legionu programistów, którzy będą się użalać jak to ciężko teraz mają (
Nie wątpię, ale wszystkim oferowane są słabiutkie pieniądze, więc... takie trochę łowy na jelenia.


@Yuri_Yslin: zgadza się ale z mojej perspektywy gdzie pierwszy rok obecnie finansowo wygląda podobnie to trochę się człowiek może podłamać, choć na hybrydzie idzie zaoszczedzić zjezdzajac wczesniej na swieta itp