Wpis z mikrobloga

#wypadek #szczecin

Wypadek na pl. Rodła (skrzyżowanie al. Wyzwolenia i ul. J. Piłsudskiego) w Szczecinie. Rozpędzony samochód potrącił 12 osób na przejściu dla pieszych w pobliżu hotelu Radisson BLE, przynajmniej tyle karetek naliczyłem. Dodam tylko, że wypadek miał miejsce po godzinie 15:00, także godziny szczytu, pełno ludzi i samochodów.
tojestmultikonto - #wypadek #szczecin

Wypadek na pl. Rodła (skrzyżowanie al. Wyzwole...

źródło: 20240301_154309

Pobierz
  • 14
@DROP_TABLE_Usernames: Nie wiadomo jaka była przyczyna tego tragicznego zdarzenia, być może kierowca zasłabł, albo był zmęczony, mógł nawet chwilowo się wyłączyć, takie rzeczy się zdarzają i nie jest to kwestia choroby. To jest biologia i nie ma tu nic pewnego. W zasadzie każdemu kierującemu może przytrafić się coś takiego, ale musi się na to złożyć szereg okoliczności.
@derigen90: W takiej sytuacji można jedynie ironizować żeby odgonić złe myśli. Niektórzy ludzie są do tego przyzwyczajeni, inni muszą sobie jakoś z tym radzić. Ja też staram się o tym nie myśleć, ale tam mogą być poważne obrażenia lub nawet nie przeżyć tego wypadku. Kierujący nie powinien z taką prędkością w ogóle zbliżyć się do skrzyżowania, zwłaszcza w godzinach szczytu. Ja pamiętam, że niekiedy zwalniałem do 20-30 km/h. Możliwe, że był
Z tego co się dowiedziałem to samochód wjechał na przejście z prędkością około 130 km/h, a później taranował inne samochody


@tojestmultikonto: no patrzą. I piesi znowu nie podumali?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niech jełopy dalej mnie minusują, jak od lat piszę o braku instynktu wśród pieszych ameb.
Ps. Wypadek spokojnie do uniknięcia będąc pieszym.
Amen
W takiej sytuacji można jedynie ironizować żeby odgonić złe myśli.


@tojestmultikonto: pisałem poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Złe myśli?
A skądże.
Wypadek jak wypadek, tyle, że masowy.
Za tydzień zapomnicie, do następnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)