Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi sprawia przyjemność jazda pociągiem?

Samochodem muszę uważać na drogę, trzymać ręce w średnio wygodnej pozycji i płace więcej za paliwo

Do pociągu się wsiada i sam jedzie a ja mogę oglądać fajne widoki za oknem (ʘʘ)

#pkp #kolej
  • 39
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: najlepsze uczucie jest jak mieszkasz w pipidówie, która praktycznie jest na końcu trasy i jedziesz z dużego miasta gdzie wsiada dużo osób, a potem w przedziale jest co raz mniej i mniej osób, czujecie to, nie? :P
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW sama jazda ok, ma swój urok, ale wszystko inne, co się z podróżowaniem koleją wiąże już przegrywa z autem. Konkretny czas wyjazdu, wątpliwa punktualność, loteria co do warunków jazdy, loteria co do współpasażerów, ograniczenie wielkości bagażu itd
  • Odpowiedz
@JackDaniels jak dojeżdżałem godzinę do pracy pociągiem to w życiu nie zamieniłbym tego na samochód - opóźnienia jeśli były to zwykle max kilka minut, były pojedyncze przypadki dłuższych, ale rzadko - a samochodem jazda to była między 45 min a 2h w zależności od korków, i jeszcze trzeba się skupiać na jeździe
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin: Ja też tak myślałem kiedyś, bo dojeżdżałem też akurat godzinkę. Do momentu, kiedy nie zmieniłem pracy na oddaloną od dworca i trzeba jeszcze dojechać autobusem lub tramwajem. Ponadto pkp zaczęło robić remonty i jeszcze polikwidowało część pociągów, a te co jeżdżą potrafią się spóźnić od i godzinę. I okazało się nagle, że aby dojechać do pracy na 8 to muszę wychodzić z domu 6 a i to nie gwarantuje, że
  • Odpowiedz
Czy tylko mi sprawia przyjemność jazda pociągiem?


@ProstolinijnyW: A czekałeś kiedyś 2 godziny na dworcu na spóźniony pociąg z Krakowa do Rzeszowa?
Jechałeś kiedyś dwugodzinną trasę przez 5 godzin bo przez 3 godziny pociąg stał w jakiejś wsi pod miastem?
Jechałeś kiedyś pociągiem regionalnym, w którym nie ma rezerwacji miejsc i musiałeś STAĆ przez 4 godzinną trasę w ogromnym tłoku?

ja w swoim autku mam taką temperaturę jaką chcę, taką muzykę
  • Odpowiedz