Wpis z mikrobloga

@Hamalesn: Lepiej na zakładkę. Ogólnie jak to zrobisz na zakładkę będziesz miał 2 plusy
1. Łatwiej ci będzie ukryć przewody/rury w pierwszej warstwie
2. Zmniejszasz liczbę mostków termicznych

Osobiście bym zrobił 5cm styro/pianobetonu aby zakryć przewody/rury i wyrównać powierzchnie, a na to dał 2 razy po 5cm
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo: @pit010 @bdg-bro dzięki za odpowiedź,
Mam rury na chudziaku i się zastanawiam czy je przykrywać folią czy rozcinać folie tam gdzie są rury?
I jeszcze pytanie czy na piętrze kłaść folie? Ma to sens czy styropian bezpośrednio na strop betonowy?
  • Odpowiedz
@Hamalesn:
tak jak kolega wyżej napisał kładź 3x5, ja robiłem 5/5/6, bo musiałem 1 cm dołożyć
na temat folii się naczytałem, że to g. warte, ale, że większość inwestorów kładzie folię to i ja położyłem folię (ta mata katja sprint wygląda spoko ale droga), dałem grubszą jedną i tyle, na rury od wody i peszle kładłem, jak była rura od odpływu na stopkach to musiałem naciąć i kleiłem taśmą.. dobrze byłoby
  • Odpowiedz
@Hamalesn: na piętrze imo bez sensu się z folią bawić. Na parterze folie dałem nad rurami, na pierwszą warstwę styropianu. Ta folia to tylko taki w miare spokojny sen, hydroizolacja z tego żadna. Jak ją położysz na chudziaku, to zanim położysz styro to zostanie z niej sitko. U mnie chudziak wyżej od terenu i zawsze było sucho więc się nie stresowałem. Jak chcesz hydroizolacje to szukaj specjalnych mas ewentualnie papy z
  • Odpowiedz