Wpis z mikrobloga

@niemily: mtb na asfalt, powodzenia na nim, na pewno będzie świetny komfort jazdy. Te rowery są na taki teren, jak kolega wyżej chciał, bardzo ogólny. Mtb jak nazwa wskazuje nie służy do jazdy po asfalcie, bo jest po prostu mniej komfortowy od tych podanych. Zapłakać się idzie powyżej 50 km albo jak chcesz gdzieś szybko dojechać. Gravel ma duże możliwości doboru opony, nie wiem co trzeba robić, żeby często się przebijał,
@kasiknocheinmal kolega pisze ze głównie polne drogi czasem asfalt wiec jak myslisz, lepszy będzie bardziej szosowy czy bardziej terenowy? w mtb chodzi o wygode w terenie a nie jazde w gore i w dol bo w nazwie mountain czyli gora xd W gravelu takiego komfortu nie ma bo bez amora byle kępki trawy na polnej drodze i telepie, wąska kierownica, cienkie oponki wiec mala stabilnosc i zapomnij o piasku czy szybkich zjazdach
@niemily: na przełajach ludzie jeżdżą po lasach, więc nie wiem co robisz nie tak z gravelem, skoro on jest wygodniejszy od przełajowego na teren. Generalnie gravel powstał po to, żeby nim wygodnie jechać po gładkim, ale żeby teren nie stanowił problemu. Części ludzi nie pasuje szosowa pozycja i dla takich jest właśnie cross (co jest według ciebie z crossem nie tak?!?). A jakby op chciał się wybrać na dłuższe wycieczki to
@kasiknocheinmal: dlaczego od razu zakładasz, że robię coś nie tak? bazuje na swoich doświadczeniach opartych na trekkingu, gravelu i mtb i z tego wszystkiego do jazdy głównie w teren gdy mam do wyboru jeden rower wybieram mtb. Nie muszę go pchać przy byle piasku, błocie, kałuży, zwalniać i uważać na większe kamienie, korzenie, przebicia, z radością i bez hamowania pokonuje szybkie zjazdy, mam dobrą amortyzację, pozycja nie jest tak zgięta jak
@niemily: chyba inne mtb mamy na myśli po prostu. Mocowanie bagażnika na mtb, o którym myślę, jest pochrzanionym pomysłem - tak, zdarzyło mi się i nie, nie było to dobre ani wygodne. Jak trzeba, to tak, ale nie jest to coś, co wybiorę z własnej woli. Torby też nie wejdą, bo to nie jest ta geometria ramy, zwyczajnie nie ma na to miejsca. Ty chyba po prostu mówisz o czymś, co
@kasiknocheinmal: racja, nie chodziło mi o żadne fulle/enduro do jazdy po polu :) tylko normalnego hardtaila mtb xc, niektóre marki mają fabryczne mocowania w ramie gdyby ktoś chciał sobie dołożyć bagażnik na dzieciaka albo sakwe. Dokładane wynalazki to raczej zawsze shit