Wpis z mikrobloga

#samoloty

Dostałem szybką odpowiedź negatywną z KLM i nie wiem co z tym zrobić dalej.. odwołali mi 10go wylot z Gdańska bo ich samolot nie wylądował w bazie poprzedniego wieczora. Tłumaczą to złą pogodą podczas gdy inne samoloty lądowały bez problemu. Potem stracilem połączenie w AMS do GRU i dodatkowo mnie przekierowali przez Heathrow I stamtąd LATAMem. Do GRU dotarłem 10 godzin później.

"This situation is regarded as an extraordinary circumstance and therefore the compensation set by the EC Regulation 261/2004 does not apply. 

Also, we have complied with our obligations to limit as much as possible the inconvenience caused by this circumstance; therefore, I cannot respond favourably to your request."

Czy jest szansa powalczyć o odszkodowanie?

Pozdrawiam
Gdn21 - #samoloty 

Dostałem szybką odpowiedź negatywną z KLM i nie wiem co z tym zro...

źródło: temp_file4898600017107447837

Pobierz
  • 8
Tłumaczą to złą pogodą podczas gdy inne samoloty lądowały bez problemu


@Gdn21: to pilot określa na bazie swojego doświadczenia, samolotu, tego jak z rezerwą paliwa etc etc czy będzie lądował nikt nie patrzy na to, że inni lądują. Jakby nie patrzeć w 2010 też inne samoloty lądowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gdn21: no dlaczego miałaby być przewoznika? Czy ktos naprawde mysli, ze pilot majac zaplanowane lądowanie tam i tam w danej sytuacji kombinowałby jak tu nie wyladowac?
via Android
  • 0
@cohontes w takim razie KLM ma zajebistych super doświadczonych pilotów... nawet klm customer service powiedzial mi na lotnisku w Schipol ze ich piloci często tak się zachowują. Kilka płatków śniegu i już panikują i odlatują na inne lotnisko. Porażka..
@Gdn21: teraz porazka a gdyby sie cos stalo z winy pilota przy ladowaniu to pierwszy bys lecial po odszkodowanie za bledne decyzje.. No taki jest swiat, nikt nie bedzie ryzykowal zycia i zdrowia kazdej z ~~200 osob po to by na sile wyladowac tam gdzie bylo zaplanowane. Po to jest cala lista lotnisk alternatywnych.