Wpis z mikrobloga

Siema, poprosiłem pracodawcę z USA, żeby mi załatwił laptopa. No i powiedział, żebym sobie kupił w Polsce i dodał kwote do faktury do wynagrodzenia. No ale tak, jak ja kupię tego lapa za 10k powiedzmy i dodam do faktury 10k to przecież z tego muszę podatek zapłacić. A laptop jest jego.
Jest możliwość wysłania, ale co z tego, że on mi wyśle lapa jak ja będę musiał VAT zapłacic (jest szansa, że mi cofną paczkę?) i sytuacja sie potwarza bo dodam do faktury dla klienta kwotę VATu ktore musialem zaplacic urzedowi za lapa, on mi przeleje z wynagrodzneiem i znowu muszę placic podatek xD Jest szansa, żeby on wyslal paczke z oplata celna jakos?

Zastanwiam się czy on nie moze mi kupic na polskiej stronie na swoje dane z dostarczeniem do mnie?

Jak to najlepiej zrobic? Mały software house z USA, docelowo u klienta.
#programista15k #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
Zastanwiam się czy on nie moze mi kupic na polskiej stronie na swoje dane z dostarczeniem do mnie?


Zapytaj czy można to łopatologicznie załatwić, tj. screen share, Ty wybierasz sprzęt u polskiego sprzedawcy a szefowi przypada zaszczytne zadanie wklepania numerów firmowej karty kredytowej. Oczywiście zakładamy, że laptop zostaje własnością firmy.
  • Odpowiedz
@mirek_dev: Kup laptopa na siebie i wrzuc w koszty.
jesli jesteś na ryczałcie to dołozysz do interesu stawkę ryczałtu ale i tak wyjdzie wygodniej i korzystniej, zresztą ten koszt podatku tez można przerzucić.

W przypadku importu musisz sie zarejestrowac jako firma i odprawić go jako firma zeby dostać fakture z VATem i wtedy możesz odliczyć, mi sie paliło to odprawiłem jako osba fizyczna i potem to co zapłaciłem bruttpo wrzuciłem w
  • Odpowiedz
@mirek_dev: ja w identycznej sytuacji powiedziałem to swojemu przelożonemu ze stanów i zgodnie stwierdziliśmy, że na fakturze dodam x/0.88 by podatek był uwzględniony i zebym nie był na tym stratny.
  • Odpowiedz