Wpis z mikrobloga

#inwestycje #gielda

Jakiego maklera/apki używacie do obligacji/akcji? Myślałem, żeby pobawić się w inwestycje i w sumie mam trochę mętlik, a połowa artykułów o tym w necie to pewnie sponsoringi polecające emaklera mbankuxd
  • 6
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Jak masz konto w którymś z tych banków to ominie Cię kolejna weryfikacja KYC, generalnie przy obecnej spadającej inflacji TOS wyglądają spoko jak chcesz utrzymać wartość nabywczą większości swoich środków bez wielkiego ryzyka, a jak lubisz zmienność to zapinaj pasy i zapraszamy na banana (naszą rodzimą giełdę) :)
  • Odpowiedz
  • 0
@canismajoris231: w sumie myślałem o tym pod względem comiesięcznego odkładania, młody jestem, ale po prostu dostałem teraz robotę, z której spokojnie będę mógł kilka tysi miesięcznie pakować w jakieś właśnie inwestycje i zastanawiałem się jak to ugryźć
  • Odpowiedz
@Ulyssos: wejdź na inwestomat.eu i poczytaj zakładkę "zacznij tutaj".
Tam się nauczysz jak zrobić najprostszy portfel składający się z obligacji i etf na światowe akcje. Obligacje kupisz przez DM PKO BP tak jak ktoś napisał wyżej. ETF na akcje warto od razu opakować w IKE. Dziś możesz np założyć IKE w BOŚ, a jak XTB zacznie oferować IKE to się tam przeniesiesz. W taki portfel ładuj większość tego co możesz odłożyć.
  • Odpowiedz