Wpis z mikrobloga

Widzę w tym wątku wszyscy piszą o stratach dla firmy a to nie jest w ogóle temat o który pytał OP.

Dam jako jedyny odpowiedź
Pracując na lotnisku nadałem bagaż osoby która nie miała wykupionego bagażu (nie zauważyłem).
Potrącono mi z wypłaty 50zł.
@Krzysztof53647: znawca nie, ale od lat pracuje z ludźmi na wszelkich szczeblach, jak również ze związkami i społeczna inspekcją pracy. I akurat widzę, że reprezentujesz tych przestraszonych przełożynych, przemyśl to Krzysiu. Po wypadku nikt nie kupi tłumaczenia, że przecież mówiłeś pracownikowi, żeby nie łamał przepisów bo tak jak napisałeś, to jest Twoja odpowiedzialność żeby do niego nie doszło.
@BezdomnyGlina: jak pracowałem na dostawach to było dwóch takich co często dowozili uszkodzone towary, mimo że przy pakowaniu były całe. Oczywiście to nie ich wina, bo oni przecież pakowali na busa i wszystko elegancko zabezpieczali, tak przynajmniej twierdzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BezdomnyGlina: Jeżeli nie są w stanie udowodnić ci, że zrobiłeś to celowo, to nie mogą cię ukarać bardziej, niż odbierając premię. A jeżeli udowodnią, że wynikało to z rażącego niedbalstwa, to i tak jest limit, w jakim mogą cię obciążyć (3 wypłaty). Ale najpierw musieliby udowodnić, że to nie była zwykła pomyłka.

Każdy popełnia błędy. Pracuję w hurtowni, gdzie są między innymi bardzo drogie leki. Kobiecina otwierając karton nożem, rozcięła 3