Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć wszystkim,

Mam pewien problem i naprawdę potrzebuję Waszej pomocy. Jestem w #zwiazki z #rozowepaski , którego bardzo kocham, ale mamy pewien problem związany z intymnością. boję się współżycia z powodu strachu przed ciążą. Mimo że rozmawiałem z nią o antykoncepcji i przekazała mi wszelkie informacje na ten temat,nadal mam wątpliwości.

Poruszyłem już ten temat ze swoim wujkiem, który jest dla mnie jak najlepszy przyjaciel. Wujek opowiedział mi historię, w której jego żona, choć stosowała tabletki antykoncepcyjne, zaszła w ciążę. To wydarzenie bardzo mnie zaniepokoiło i teraz mam obawy, że podobna sytuacja może spotkać nas.

Nie wiem, co mam zrobić. Bardzo mi zależy na naszym związku i na tym, żebyśmy mogli być ze sobą w pełni. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Może macie jakieś pomysły, jak mogę przezwyciężyć ten strach? Będę wdzięczny za każdą radę i wsparcie. #seks



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
  • Odpowiedz
być ze sobą w pełni


@mirko_anonim: w pełni, to z założeniem że jeśli współżyjesz to mogą pojawić się dzieci. Czyli nie w pełni.

Zaraz wpadną tu komentarze lasek, polecające ci podwiązanie nasieniowodów, podobno odwracalne. Nie znam nikogo kto potwierdziłby że to w 100% odwracalne. Ale skoro nie chcesz mieć potomstwa to pal sześć. Pzdr.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: fobia to nie jest racjonalny strach, fobia to jest coś co trzeba leczyć.
Wbrew pozorom homo sapiens wcale nie jest taki wiatropylny. Zestaw wkładka domaciczna plus poprawnie założona gumką da ci statystyczny spokój porównywalny z pewnością że nie wygrasz w lotto.
Zdarza ci się przechodzić przez pasy na drodze? Przy prawidłowo stosowanej antykoncepcji jest większa szansa że zabije cie samochód na pasach niż że partnerką zaciąży.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zawsze możesz zrobić wazektomię, nie będziesz miał wątpliwości. W przeciwieństwie do podwiązania jajowodów jest legalna.

Co do antykoncepcji- żadna z metod nie daje 100% pewności, ale masz coś takiego jak współczynnik Pearla, poczytaj o nim. Co do tego, że ciocia zaszła w ciążę - nie łączyła tabletek z grapefruitami? Z dziurawcem? Przy jakichkolwiek problemach zoladkowo-jelitowych stosowali dodatkowe środki? Pilnowała terminów zażywania? Nie miała nadwagi? To wszystko zaburza wchłanianie hormonow i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Słuchaj mistrzu. Moja różowa bierze anty z 6 lat ( nie nie ma problemow z hormonami leki są dobrane dobrze mogła by te brać wiele lat jeszcze. ) po 7 latach bycia razem pierwszy raz, zdecydowaliśmy się na spust do środka ( lekarz ciągle zapewniał, że nie ma szans, że mamy się nie bać i korzystać, nie chcemy spiral, czipów ani zastrzyków, może w przyszłości jakaś jest fajna wkładka, żeby
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): > Wujek opowiedział mi historię, w której jego żona, choć stosowała tabletki antykoncepcyjne, zaszła w ciążę

to jak w tym dowcipie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

98-letni staruszek przychodzi do lekarza na badania kontrolne. Lekarz pyta go o samopoczucie, na co staruszek odpowiada:

- Nigdy nie czułem się lepiej. Mam 18-letnią narzeczoną. Jest w ciąży i wkrótce będziemy mieć syna.
Doktor myśli chwilę i mówi:
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Doskonale wiem jak potrafi wejść to na psychę. Kiedyś gdy byłem z partnerką, która się nie zabezpieczała w ogóle - nie potrafiłem się "odblokować". Wręcz unikałem zbliżeń xD Gdy mam pewność, że różowa bierze tabletki to już tego "strachu" nie mam.

Oczywiście jest ryzyko zajścia w ciąże, ale małe. Głównie w momencie w którym Twoja partnerka weźmie jakiś lek, który może zmniejszyć działanie tabletki. Dlatego warto mimo wszystko patrzyć, czy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim

Co wy ściemniacie koledze, że trzeba czekać, trzeba prezerwatywy xD
Wy w ogóle mieliście partnerki które stosowały ten rodzaj antykoncepcji?

Mirek słuchaj no - tabletki zazwyczaj bierze się pierwszego dnia cyklu, regularnie o tej samej porze. Tabletki są najczęściej dwuskładnikowe i przez 21 dni bierze się prawdziwe anty, a przez 7 dni placebo (tabletki najczęściej różnią się kolorem) Wtedy kobieta jest chroniona od tego pierwszego dnia. Jeśli kobieta zaczyna brać tabletki
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli nie będzie zapominać o tabsach to prawie nie ma szansy na ciążę. Ciotka pewnie coś sknociła,że zaszła.
No i jeszcze taka sprawa czy ufasz dziewczynie? Bo mój kuzyn też zaciążył swoją jak była na tabletkach, a potem się okazało,że ona chciała dzidziusia, więc no... Jak nie jesteś pewien laski to nakładaj gumy, jak ona nie chce to zmyślaj coś,że w gumie możesz dłużej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: opie jeśli chcesz sam o tym decydować i być pewnym to tylko wazektomia. Ale wtedy już zakładaj, że nigdy dzieci mieć nie będziesz. 3 miesiące po zabiegu badania i jazda. Według badań mniej więcej do roku jest szansa powrotu płodności naturalnie, ale jest to chyba szacunkowo mniej niż 1 promil.
Aczkolwiek później cały stres już z głowy schodzi, możesz kiedy chcesz, jak chcesz, gdzie chcesz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim żadna metoda nie jest 100proc skuteczna, ale przecież można stosować dwie metody antykoncepcji, jak z tego będzie dziecko to już chyba cud albo urodzi się wam superman. Tabletki plus gumki i głowa spokojniejsza.
  • Odpowiedz
@Mefju17: napisałeś, że lałeś na zewnątrz. A co to za różnica skoro waliles bez gumy? I tak wtedy masz szansę na ciążę. Jak ktos się boi to guma i koniec i tak nie w środku. A jak ktoś nie wierzy w tabletki to jaki sens w ogóle je brać?
  • Odpowiedz
@Mefju17: to potrzeba według ciebie 6 lat, żeby zobaczyć czy są dobrze dobrane? Tabletki jak dobrze rozpoczęte, we właściwym czasie menstruacji, działają już od dnia 1.
  • Odpowiedz