Wpis z mikrobloga

Byłem na wstępnym odbiorze mieszkania deweloperskiego i zauważyłem że odpływ kanalizacyjny jest w narożniku łazienki, a na rysunkach poglądowych toaleta miała być 1.5 metra dalej.
Zarzuciłem deweloperowi niezgodność z projektem jednak ten odpisał :

„Zarówno na etapie zakupu jak i na etapie zmian pion kanalizacyjny był wyraźnie oznaczony. Wyraźnie oznaczona była również planowana, konieczna zabudowa w tym miejscu, którą oznaczyła na swoim projekcie również Pani Architekt. Rozumiem, że miała świadomość konieczności zabudowy rury toalety.”

Tzn. po naszej stronie jest doprowadzenie odpływu od pionu do miejsca w którym według dewelopera powinna być toaleta oraz przygotowanie zabudowy tej kanalizacji.
Wydaje mi się to niedorzeczne, czy jest o co się kłócić ?
#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@sidhellfire: było tak jak na poniższym zdjęciu. Strzałką zaznaczyłem gdzie jest odpływ kanalizacji.
Także była zabudowa, jednak nigdzie na tym obrazku nie widzę wymogu że to ja będę musiał od narożnika ciągnąć rurę kanalizacyjna. Myślałem że to normalnie zabudowa na szafki czy spłuczkę podtynkową a rura będzie gdzieś w posadzce pociągnięta.
DaxterPoker - @sidhellfire: było tak jak na poniższym zdjęciu. Strzałką zaznaczyłem g...

źródło: IMG_1743

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@sidhellfire: no ja nie chce żeby wykańczał, ale żeby doprowadził hydraulikę tam gdzie sam pokazał że będzie można zamontować sprzęt.
Na każde pytanie o schematy instalacji odpowiadają że są one jeszcze nieaktualne w wyniku jakichś tam prac…
No i czy taki odpływ nie powinien być w posadzce puszczony ?
  • Odpowiedz
@DaxterPoker już masz wstępny odbiór, mieszkanie kupione i ciągle nie ma schematów w dokumentacji? To wg czego budowlańcy robią? U nas wszystko było jeszcze na etapie dziury w ziemi.

Nie musi być w posadzce, zwykle ujście jest tuż powyżej. Raczej nie będzie problemu, ani znaczących kosztów z doprowadzeniem rury pod zabudową gk
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: schematy branżowe i wgląd do projektu budowlanego powinienes mieć przed podpisaniem umowy, sprawdz czy tam nie masz nawet zapisu ze zapoznales sie z tym projektem. niektórzy deweloperzy nie rozprowadzaja rur w łazience
  • Odpowiedz
@DaxterPoker majster ci to ogarnie, a ten obrazek to tylko taka wizualizacja, przecież nikt Ci nie będzie narzucał gdzie sobie postawisz kibel. Na tej samej zasadzie jak masz wizualizację salonu i na niej szafka pod tv to nie możesz mieć pretensji później, że z tyłu nie ma gniazdka.
Ważne to co w planach.
Odpływu z zasady nie wpuszcza się w posadzkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@johny-kowalski: przy umywalce, prysznicu, wannie zostały przygotowane przyłącza i odpływy, nie muszę we własnym zakresie doprowadzać rur do pionu. Czemu więc ta zasada nie ma nie ma zastosowania wobec toalety?
  • Odpowiedz
,


@DaxterPoker: Bo do umywalki itp. rozprowadzili podejścia w posadzce w warstwie styropianu i wylewce, niemozliwe jest abyś zrobił to ty bo zgodnie z gwarancją nie możesz naruszać posadzki. Nie wykonał syfonu dla umywalki, wanny itd. Tak należy rozumieć rurę od trójnika do WC jako element laczacy. Poza tym rura do WC jest za duża aby ją prowadzić w posadzce, tego się nie robi i kwestia ew., zabudowy tego elementu jest
  • Odpowiedz