Wpis z mikrobloga

Jak remontowali mi mieszkanie jakiś czas temu, to poszli na łatwiznę i nad oknami przykleili mi płyty gk. Po czasie zaczęło pękać, a do tego ta płyta delikatnie się rusza kiedy ją dociskam do betonu. Pytanie w jaki sposób tę płytę unieruchomić, docisnąć? Nie pęknie mi ta płyta jeśli dam tam że dwa kołki? Jeśli kołki, to jakie najlepiej?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont
Piotrek6312 - Jak remontowali mi mieszkanie jakiś czas temu, to poszli na łatwiznę i ...

źródło: IMG_20240227_230017

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Smarek37: dokładnie tak, jak to zakołkujesz, zalepisz i pomalujesz to znowu po kilku miesiącach pęknie tak samo jak teraz
Trzeba zerwać i poprawnie przymocować do muru nad oknem
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotrek6312: pytanie do czego ona jest przytwierdzona, jak do listwy to wkręć parę wkrętów KG do tej listwy.


@fizzly: Na klej i to pewnie jakąś cienką warstwę, bo inaczej okno by się nie otworzyło. To jest zmontowane nad oknami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: @xdTM Wolałbym uniknąć większego remontu, bo miało to być jedynie odświeżenie farby. Trochę brakuje czasu na większe zabawy. A jakbym to zrobił na kołkach to polecacie jakieś konkretne rodzaje?
  • Odpowiedz
@Piotrek6312: no ogólnie płyt się kołkami nie montuje, więc tu chyba tylko szybki montaż z szerokimi gniazdami. Oprócz tego naciąłbym to pęknięcie i podkleił pianką niskoprężną jednocześnie zaklinowując rozpórkami a pęknięcie naprawił dodatkowo flizeliną. Pękło tuż nad narożnikiem aluminiowym.
I tak łatwoej chyba to wymienić niż kombinacja którą opisałem
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: Dzięki za rady. Miało być szybkie odświeżenie, a okazuje się, że tu jakąś pierdołe trzeba zrobić, tam i jeszcze gdzieś indziej. I z jednodniowej roboty zrobi mi się tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz