Wpis z mikrobloga

Wygra nie najtańsza oferta lecz ta firma która ma więcej niskoemisyjnych pojazdów


@KonwersatorZabytkow: przeczytaj jeszcze raz.
no i spoko. po co nam dizlówy na starym mieście dorzucające zanieczyszczenia?

z resztą, miasto powinno zabrać się za wszystkie kopciuchy, #!$%@?
  • Odpowiedz
przeczytaj jeszcze raz.


@guest: w tym artykule jest to pokracznie opisane, ale w radiu słuchałem dzisiaj i mówili, że dosłownie nie wygra najtańsza oferta tylko wygra ta z większą ilością niskoemisyjnych pojazdów o ile cena nie będzie wyższa niż teraz. Tzn. mogli by obniżyć ceny za wywóz ale wolą zamiast tego dodać debilny warunek.

Chciałem znaleźć przetarg konkretny żeby samemu sprawdzić ale nie potrafię tego odnaleźć.

https://bip.poznan.pl/bip/zamowienia-publiczne/
  • Odpowiedz
@came_a_lot: w Poznaniu i tak są najtańsze śmieci w całej Wielkopolsce, dzięki spalarni. Wyprowadzam się niedługo na wieś i myślałam że stawki za śmieci będą gdzieś połowę mniejsze, a się okazało że 10 zł więcej niż w Poznaniu xD
  • Odpowiedz
@Limonene: O, a to i dla mnie zaskoczenie. Pamiętam, że z przetargami na wywóz odpadów w Poznaniu zawsze były jakieś wały, od sytuacji sprzed kilku lat, gdzie firma nie wywiązywała się z terminowego odbioru, przez upadek koncepcji Celowego Związku Gmin, gdzie okazało się, że taniej jest jak każda gmina podpisuje osobną umowę na wywóz odpadów, a miało być tak pięknie (i tanio ( ͡º ͜ʖ͡º) )
  • Odpowiedz