Wpis z mikrobloga

Czy wroclawscy kierowcy tak bardzo są zapatrzeni w #mpkwroclaw ,że zaczynają się identyfikować jako tramwaje? XD

Niedawno jeden mireczek wrzucał info, że regularnie widzi jak na dużym skrzyżowaniu ktoś wjeżdża samochodem na torowisko. To przed chwilą ziomek przede mną na pewniaku skręcił jak tramwaj zjeżdżając z Mostu Trzebnickiego xD

Było dokladnie jak na tym kadrze, na pętli stał tramwaj. Nie wiem co było dalej, ale widziałem jego minę jak się z nim zrównałem, wyrażała wiele emocji.

#wroclaw
Iudex - Czy wroclawscy kierowcy tak bardzo są zapatrzeni w #mpkwroclaw ,że zaczynają ...

źródło: temp_file3985215129218346856

Pobierz
  • 26
@Iudex: Masz kiepskie oznaczenia na drogach. Codziennie do Wrocławia przyjeżdża mnóstwo kierowców, więc któryś starczy, że kawy nie wypił albo się zagapił. Część jedzie pierwszy raz. Nie dziwie się, że niektórzy głupieją i popełniają błąd.

Ja już wygrałem z 3 dobre wina jak pokazywałem jak debilnie jest ogarnięta Podwale i miałeś tam opcję pojechania na wprost ze środkowego pasa przez Świdnicka. Potem masz to co na zdjęciu. Chłopaki nie wierzyli i
Darth_Gohan - @Iudex: Masz kiepskie oznaczenia na drogach. Codziennie do Wrocławia pr...

źródło: a

Pobierz
@Iudex: pozdro z sleznej, gdzie tramwaj skręcający w lewo na zajezdnie przecina pasy drogi a kierowcy zwyczajowo trzymają się z prawej strony tramwaju i kończą na zajezdni. Wiele razy widziałem taką akcję. Aby się udała to kierowca musi na późnym pomarańczowym wjechać albo mieć farta trafiając na tramwaj, który zwleka się ze skrzyżowani gdy auta mają już zielone
SoundsGoodMan - @Iudex: pozdro z sleznej, gdzie tramwaj skręcający w lewo na zajezdni...

źródło: IMG_3104

Pobierz
@Iudex: Nic nie zmienia. Znam ludzi którzy jak przyjeżdżają na południe miasta to głupieją. Znam takich co na północy mają to samo. Poza tym zwyczajnie mógł się zapatrzyć. Mam koleżankę

@SoundsGoodMan Do tego szczególnie z samego rana potrafi tam pojechać auto xD Motorniczy tam stają na nielegalu i potrafią tam pojechać w ten sposób który pokazujesz. Z 2 czy 3 razy widziałem jak ktoś tam z samego rana głupiał.

To tak
@SoundsGoodMan: można się zdziwić.

@pasta_alla_carbonara raczej tam zwyczajnie ludzie myślą przez chwilę niektórzy, że ty pojedziesz z prawego jak tramwaj. więc biorą zakręt szerzej.

Natomiast częściej i to znacznie (nawet na STOP CHAM sie pojawiało) jest skręt z Zielińskiego w Swobodną. Co ciekawe tam jak już jedziesz swobodną to na następnych światłach nieraz miałem sytuację, że ludzie sobie prostowali ten przejazd lewym pasem i byli zdziwieni, że się na nich trąbi.
DarthGohan - @SoundsGoodMan: można się zdziwić. 

@pastaalla_carbonara raczej tam zwy...

źródło: a

Pobierz
. Poza tym zwyczajnie mógł się zapatrzyć. Mam koleżankę


@Darth_Gohan: w tym miejscu chciałeś się pochwalić faktem posiadania koleżanki czy tylko tekst wcięło? xD
@Rad-X: Tekst wycięło. Wykop przy postowaniu puścił mi starszą wersję wpisu.

Miało być. "Mam koleżankę, która na Nadodrze nie pojedzie autem bo się zwyczajnie boi tych wąskich uliczek i w tamte okolice zawsze dojeżdża tramwajem albo uberem".
@Iudex: przyznam sie, ze tez raz sie zagapilem jak jechalem 1 raz aleja wielkiej wyspy i chcialem wjechac w wroblewskiego, prawie wjechalem pod tramwaj ale skrecilem w prawo w ostatnim momencie i pojechalem prosto xD pozniej to analizowalem i stwierdzilem ze po prostu brakuje tam linii + znaku C-9
Speeedy - @Iudex: przyznam sie, ze tez raz sie zagapilem jak jechalem 1 raz aleja wie...

źródło: 2024_02_27_0hu_Kleki

Pobierz
@Iudex w takim miejscu to mogliby "namalować" powierzchnię wyłączona z ruchu, ewentualnie jakiś zakaz ruchu wrzucić albo nakaz jazdy z lewej strony, bo może dla niektórych nie być do końca czytelne. Oczywiście nawet z 20 znakami i tak się zawsze znajdzie ktoś kto i tak wjedzie, no ale będzie to jednak rzadsze.