Wpis z mikrobloga

Kupiłem na pchlim targu ('Stara rzeźnia' w Poznaniu) zabawkowego drona za 50 cebulionów. Bez wyrefikacji czy działa, bo sprzedawca twierdził, że "nówka, nie używany, tylko bez baterii bo sprzedawca nie dołączył. On jest warty 300 zł".
Zaryzykowałem stratę tej zatrważającej kwoty, kupiłem.
Żeby nie powiększać ekonomicznego ryzyka i nie wtopić w elektrośmieć, na testy kupiłem na allegro dwie baterie po 20 zł. Zawsze chciałem sobie pośmigać dronem, ale ciągle nie miałem śmiałości do wydawania kasy na eksperymenty. Nawet, aby marzenia z dzieciństwa spełnić o posiadaniu jakiegokolwiek pojazdu RC.
Dronik okazał się całkiem sprawny, trzyma kurs do ~150 m, reaguje na komendy. Kamerka "HD" to co najwyżej 360p, ale radochy miałem wczoraj jak 11-latek. Tyle tylko, że przez jakieś 5 minut... Bo na tyle pozwoliły obydwie baterie.

Stąd pytanie do dronowych znawców. Gdzie i jakie najlepiej zakupić baterie do takiej zabawki, żeby to chociaż 15 minut polatało?
Da się wsadzić do tego coś kalibru 5000 mah?

Dronik to ZFR F189 pro.
Poniżej samo bydle i baterie które pasują (część w komentarzu)

#drony
Citizen_Kane - Kupiłem na pchlim targu ('Stara rzeźnia' w Poznaniu) zabawkowego drona...

źródło: 426141605_1705581546512132_4563891741430387271_n

Pobierz
  • 6
Tyle tylko, że przez jakieś 5 minut... Bo na tyle pozwoliły obydwie baterie.


@Citizen_Kane: jak pojedyncza trzyma 2.5 minuty to faktycznie słabo. Musiałbyś to rozkręcić i wsadzić większą pojemność, gra raczej niewarta świeczki.
@Citizen_Kane: miałem podobnego drona EmotionDrone czy jakoś tak. Lata to realnie około 10 minut na sprawnej baterii. Niestety jak wsadzisz tam za duże ogniwo to będzie za ciężki i źle wyważony.

Teraz pytanie ile chce Ci się dłubać. Bo ta autorską baterię trzeba by wymianie na standardową lipo 2S o pojemności ok. 650-850mAh. w środku drona zmienić autorski wtyk na XT30.

Wyprowadzić przewody i zrobić zabezpieczenia żeby nowy aku nie latał
@Citizen_Kane: podmiana na większą raczej nie wchodzi w grę bo rozmiar kasty Cie ogranicza.
Musiałby być podobnej pojemności.
Najlepiej zastąpić na coś hand made, tyłu druk 3D. Ale moim zdaniem gra nie warta świeczki. To jest dron zabawka, żeby sobie polatać wokół komina VLOS i zniechęcić się do fotografowania nim :)

IMHO zostaw jak jest, dokup akumulator z Ali, albo kup sobie używanego Mavica, jeśli chcesz na serio. Ubolewam nad tym,