Wpis z mikrobloga

Po wielu latach batali sądowej w końcu sprawa się rozwiązała i zostałem właścicielem domu, który mój dziadek zaczął budować ale nie zdążył dokończyć. Dom od 16 lat stoi w stanie surowym zamkniętym. Teraz pytanie, jest sens pchanie w to hajsu? Dokończyć? #!$%@?ć? Dom jest ogromny, 290m2 powierzchni. I tak będę musiał to skonsultować z jakimś specjalistą, ale tak na gorąco pytam najlepszych majstrów na Mirko. #dom #budownictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@bruhh: #!$%@?ć z 2/3, wykończenie a później choćby utrzymanie (np. ogrzanie) 300m to będzie jakaś masakra przecież. Chyba, że jesteś mocno przy kasie i planujesz 15-osobową rodzinę ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@hoodoovoodoo zapomniałem dodać, że powierzchnia typowo do życia to około 170m2, reszta to ogromny garaż, każdy pokój ma własną garderobę itd. #!$%@? projekt, dziadek miał wizję ale zawinął się #!$%@? i zostawił mi na karku
  • Odpowiedz
@bruhh: 170m2 to dalej więcej niż potrzebuje typowe 2+2 czy 2+3. 2+5 pewnie na luzie ogarnie, w dorosłości, z własnym dzieckiem, kwestia de facto podzielenia na mieszkania. Duży "garaż" w postaci np. warsztatu to zajebista sprawa, ale musi mieć kto z tego korzystać - i musi na siebie zarabiać. Specyfika rodziny dużo robi. Jak jesteś typową 2+1, 2+2 to najtaniej będzie chyba zaorać do fundamentów i postawić od nowa - z
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA jaka inwestycja? W sensie że dla mnie? Chata już stoi te parę lat i wpakowane tam według faktur było okolo 200k już. Okna, drzwi, instalacja elektryczna, woda, dach, wszystko gotowe. Wystarczy dokończyć
  • Odpowiedz
  • 0
@hoodoovoodoo wiesz, każdy ma inne preferencje. Chata już stoi, wpakowane kupę kasy to szkoda to zburzyć. Dla mnie kapkę za duża ale zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji i zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce
  • Odpowiedz
@bruhh: Można pomyśleć o wydzieleniu czegoś na wynajem, albo odcięciu części i nie grzaniu tam i mieć taki magazyn itp.
  • Odpowiedz