Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
Madzia Muminek tłumaczy się, że przez 17 lat nie nauczyła się angielskiego ze względu na występowanie wielu gwar regionalnych.
Nie mówiąc już o docinkach w jaki sposób mówią murzyni czy hindusi w UK. Ktoś ich skomentował w donejcie, że muminki są grupą najgorszego sortu Polaków w UK i w 100% się z tym zgodzę. Kipi wręcz z nich ignorancja i poczucie, że oni jako Polacy są lepsi niż Brytyjczycy czy też inne nacje dlatego nie chcieli się z lenistwa i własnej ignorancji asymilować. Już to kiedyś wspominałem oni w UK funkcjonowali tylko i wyłącznie wśród Polonii podobnego sortu stąd każdą sprawę byli w stanie załatwić po Polsku
A jak to jest z tymi akcentami regionalnymi? Rzeczywiście istnieją. Czy jest to problem z dogadaniem się? Absolutnie nie.
Rzeczywiście gwary mogą być tak ciężkie do zrozumienia , że nawet sami Brytyjczycy z różnych regionów mają problemy ze zrozumieniem samych siebie. Ale jest to nacja na tyle przyzwyczajona do obcokrajówców, że zawsze cierpliwie znajdą sposób by takim debilom jak muminki łapatologicznie wytłumaczyć wszystko. A ci debile dalej będą drwić ze Szkotów czy Walijczyków.
Bo my Wielka Polonia Husaria dumne imperium od morza do morza będziemy Polonizować wszystkich dokoła w fabryce bo ja już jestem za stary i zbyt cwany by uczyć się angielskiego. Niech Angole mówią po polsku...
Naprawdę znam takie przypadki i gardzę takim polaczkiem
Załączam też filmik z mapą regionalnych gwar w UK jako ciekawostkę
Z murzynami Madzia ma szczęście, że nie zna na tyle angielskiego by zapytać się go skąd jest.... Większość tych murzynów bardzo #!$%@? się o to pytanie bo zazwyczaj urodzili się już tutaj, posługują się lokalną gwarą... A to, że mają niższy ton głosu niż biały człowiek wprawia Madzie w osłupienie.
Towarzysz_Sobaka - #raportzpanstwasrodka 
Madzia Muminek tłumaczy się, że przez 17 la...
  • 7
@Towarzysz_Sobaka: Dawno nie słyszałem nikogo tak prymitywnego jak Muminowa. Wiedziałem, że istnieją tacy troglodyci ale nie mialem jeszcze nieprzyjemności ich zobaczyć/usłyszeć...Ona prawdopodobnie zna ok 50 słów po angielsku... Za to ewidentnie nie zna żadnych zasad gramatyki angielskiej. W mowie ojczystej może zna trochę więcej słów ale gramatyke zna równie słabo :)
@Towarzysz_Sobaka: "Ja umiem angielski"; "inaczej, wyjedź i naucz się po prostu, ja nie mówię, że umiem po angielsku" "Ja umiem po angielsku w swoim zawodzie"

Dla mnie to jest totalnie niezrozumiałe, mieszkasz gdzieś 17 lat to jest wręcz niemożliwe, że nawet słysząc coś z boku to nie załapiesz chociaż trochę akcentu, to jak oni mówią to jest najgorszy poziom tzw. pongliszu xD
@Towarzysz_Sobaka: @Szumigajowy: muminy są najprawdopodobniej lekko opóźnieni w rozwoju... nie ma co się po nich spodziewać że nauczyli się angielskiego... skoro nawet z Polskim jest problem...

I żeby nie było nie popieram śmiania się ludzi opóźnionych ale gdy sami wrzucają filmy na YT albo dają się maujowi ośmieszać to tak jakby dawali zgodę z darcia z nich łacha :) :)