Wpis z mikrobloga

Witam

Powolny, artystyczny film, polany perwersją, do którego dodano nagi taniec na końcu, aby zrobił jeszcze większe wrażenie.

"Saltburn" (2023) - na wstępie uprzedzam, że tytuł oglądamy w wersji 4:3, więc niektórych mogą denerwować te paski po bokach, lecz maja swój klimat. Powróciły wspomnienia z czasów, gdy oglądałem "Mid90s" - polecam jak cholera.

Inteligentny biedak, zostaje zaproszony przez swojego bogatego przyjaciela do jego ekstrawaganckiej rodziny na wakacje.

Z ciekawości sprawdziłem na filmwebie jak ludzie oceniają ten tytuł i aż trudno uwierzyć, jak wiele jest narzekań.
Może i jest to artystyczne kino, to jednak jego prosta fabuła nie ujmuje mu kolorytu, ponieważ ten przepych, te powolne i cholernie dobre ujęcia, genialne aktorstwo oraz ta perwersja, którą można wyczuć od razu po przyjeździe, sprawia że nie można oderwać od tego wzroku...
Zwłaszcza oglądając to, co odpierdziela Barry Keoghan

Jeśli szukacie czegoś audiowizualnie genialnego, co jest dobrze zagrane, to musicie spróbować seansu, lecz nie wymagajcie głębokiej fabuły, ani szybkiego tempa akcji, bo tych dwóch rzeczy na bank nie znajdziecie tutaj.

PS Ta ekstrawagancka rodzinka z wyższych sfer jest tak prostolinijna, że aż nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie brali ich zachowanie całkowicie na poważnie i narzekali, że nie mają żadnej głębi.
PPS Jeśli ktoś chciałby mnie wesprzeć, to zapraszam do mojej zrzutki, bo brakuje mi 240 złotych, aby uzbierać tysiąc na ten miesiąc - https://zrzutka.pl/x7whbz Gdyby nie to, że z renty miałem 300 złotych, to nie prosiłbym was aż tak bardzo.

Pozdrawia Janusz - #filmowyjanusz

#film #filmy #filmnawieczor #kino
hacerking - Witam 

Powolny, artystyczny film, polany perwersją, do którego dodano na...

źródło: 355155799_2540581732768621_6688522114787685180_n

Pobierz
  • 1
@hacerking: Niesamowite jak bardzo ambitni,mądrzy i zdeterminowani są ludzie, którzy chcą zająć miejsce tych lepiej uprzywilejowanych, może myślą, że zastąpią ich tak godnie, że dzięki swym wielkim zaletom staną się nową lepszą arystokracją, a gdy przychodzi co do czego to okazuje się, że ta ambicja i inteligencja gaśnie natychmiast, bo chodziło tylko o zajęcie miejsca.