Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
Widze ze Muminowa wytrzezwiala i lajt z tym jej zalosnym przedstawieniem "polubil cisze". I wcale sie nie dziwie bo to byl pokaz zenedy, prostactwa, wulgaryzmu i upodlenia.
I tak na szybko moje spostrzezenia co do tego co Muminowa wczoraj odyebala :
- nic nowego ale widac jak bardzo potrzebuja kasy ze Machaj im pluje w twarz a oni udaja ze deszcz pada i sami prosza sie o wiecej
- Mumin wie ze po alkoholu Muminowa jest w stanie odyebac niejedna szopke bo lubi wypic i szybko hamulce puszczaja dlatego pilnowal jej wczoraj pies budy. Przy czym tez pewnie wyszloby co oni sami maja za uszami
- pokaz lingwistycznych zdolnosci Muminow to chyba byla najbardziej zalosna czesc tego lajta. I nawet Machlaj byl zdziwiony faktem ze przez 17 lat pobytu w Anglii Muminy nawet nie osiagneli poziomu znajomosci angielskiego "Kali jesc , Kali spac" . Muminowa juz sie tak odpalila ze zaczela mowic po rosyjsku i niemiecku tlumaczac sie znajomoscia ZBYT wielu jezykow :)
- wg mnie wyszla tez patologiczna relacja z Filipem ktory jest prowadzony w tej rodzinie na krotkiej smyczy i sluzy tylko jako tlumacz i translator w zamian za zarcie i mieszkanie. Bo Muminy bez niego sa w stanie funkcjonowac w obcych krajacha tak ogarnia im zycie w relacjach z urzedami, administracja czy czymkolwiek. I tu tez trzeba wspomniec ze jemu samemu tez odpowiada ta smycz na ktorej jest trzymany bo moze nic nie robic, nie pracowac, nie dorzucac sie do domowego budzetu a dostaje miske zarcia , moze pysznie jesc sobie truskaweczki mniam mniam mniam i grac calymi dniami w gry.
- po Muminowej tez bylo widac ze bardzo podoba sie jej zycie Srey Leak przy Machaju tzn niewiele roboty, dobre zarcie , prezenty od Machaja i jego gosci. Bo leniwy i goly Mumin moze jej zaoferowac tylko robote przy garach i na mopie. I nawet Machlaj to zauwazyl i wytykal Mumowi ze trzyma sie z daleka od towarzystwa i tylko #!$%@? o czym sobie z Muminowa rozmawiaja.
Oprocz tego duzo chamstwa, wulgaryzmow, prostactwa i krzykow ze strony Muminowej w celu ucieczki od niewygodnych pytan lub prob maskowania brakow intelektualnych.
Szkoda tylko ze nikt nie poruszyl tematu lat pracy i tych mitycznych emerytur wypracowanych w Anglii i Szwajcarii bo przyznam ze ten temat intryguje mnie najbardziej bo mam wrazenie ze tam jest jeszcze niejedno klamstwo i niedopowiedzenie.
  • 6