Wpis z mikrobloga

@peszmerd: to teraz poczytaj sobie jak aktualna anomalia temperatury całego oceanu wpływa na el nino.

https://wgospodarce.pl/informacje/138284-zamiast-ocieplenia-czeka-nas-epoka-lodowcowa

Wygląda na to ze lepiej abyśmy zwiększyli emisję co2, bo będziemy mieli zimy jak na syberii


@marcez: czy ty umiesz czytać? Ten artykuł mówi że jeśli zwiększymy emisję co2 to będziemy mieli w Europie zimy jak na syberii. A potem +40 latem. Piękna epoka lodowcowa.
  • Odpowiedz
  • 0
@abraca Czy ty umiesz czytać między wierszami? Nie ma szans na zmniejszenie emisji CO2. Za późno. Jeśli nawet od dziś europa stanie się zeroemisyjna to nic to nie zmieni. Ludzie się sami z siebie nie samoograniczą. Cały świat chce konsumować jak Zachód i dopóki zmiany klimatyczne nie będą mocno uciążliwe dla elit które nami rządzą to zmian nie będzie. A elity mają duży margines cierpliwości, dużo pieniędzy za które kupią sobie komfortowe
  • Odpowiedz
Na mapie to wygląda jak armageddon, a realnie to ok. 10 stopni na plusie xd


@Mtsen: to mapa anomali a nie temperatury. 15 stopni odchylenia od normy to jak najbardziej armageddon. Masz 10 lat, że nie pamięasz jakie temperatury powinny być w lutym?
  • Odpowiedz
@Polasz: Wczoraj w Trójmieście wieczorem spadł taki nagły deszczyk. Vibe był takiego letniego deszczu po upalnym dniu, ale kiedy dwa razy srogo zagrzmiało to aż się zdziwiłem, ze mamy luty.
  • Odpowiedz
@Mtsen no tak, bo luty który na południu Polski ma średnią wyższą niż NAJCIEPLEJSZY MARZEC to wcale nie jest anomalia xD

To nawet nie jest marzec w lutym tylko rekord marca bity w lutym.

I pozostaje tylko się cieszyć że taka anomalia wypadła na zimę kiedy daje to zwykłe wiosenne ciepło a nie upał 40 stopni.
  • Odpowiedz
@Antorus: mówienie o klimacie na przykładzie polski zawsze będzie złym pomysłem, bo u nas wpływ na pogodę ma to skąd zawieje. A w tym roku w lutym wieje z południa i stąd ta "bałkańska wiosna", gdzie historycznie zwykle wiało ze wschodu / północy itp.

dzięki temperaturze i nasłonecznieniu wegetacja zaraz ruszy

@kissmybattery: W Katowicach już sie pojawiają pąki na drzewach, do tego wczoraj widziałem krokusy (a może przebiśniegi?) I mlecze.
munioman - @Antorus: mówienie o klimacie na przykładzie polski zawsze będzie złym pom...

źródło: Screenshot_20240226-151507-556

Pobierz
  • Odpowiedz