Wpis z mikrobloga

Zaskoczyły mnie koleżanki w #pracbaza. Rano gadałem z kumplem i narzekaliśmy na możliwe #obowiazkowecwiczeniawojskowe. Musiała to usłyszeć koleżanka bo przed chwilą podsłuchałem jak rozmawia z innymi dziewczynami i mówi: "jak faceci się nie garną do obrony kraju to my same się zapiszemy na te ćwiczenia i pokażemy im jak to się robi". Ku mojemu zdziwieniu wszystkie jej przytaknęły. Od razu poczułem się spokojniej na myśl, że w razie #wojna nie zostajemy sami na placu boju tylko nasze dzielne polskie lwice będą z nami ramię w ramię walczyć z najeźdźcą. Oby więcej takich odważnych kobiet.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@CZUOWIEK i po co szkalujesz i zniechęcasz? Kobiety w ostatnich latach pokazały jakie są waleczne i że potrafią bronić swoich interesów. Ja myślę, że to na nich powinniśmy najbardziej polegać w kwestii obrony kraju.
  • Odpowiedz
@michalgrande: w każdej pracy takie dzidy są, gadają byle gadać i obrabiać tyłki innym. Na szczęście różowa różowej nie równa, moja wpadła na pomysł że jak będzie wojna jak na Ukrainie, to szybki rozwód, dzieci pod moją opiekę i widzimy się za granicą. Czasami się jej boję XD
  • Odpowiedz
@michalgrande: Już nie raz tu pisałem, rozmawiałem w 2020 roku z koleżanką z Ukrainy, czemu kobiety w Donbasie nie walczą razem z mężczyznami. Odpowiedź taka, że tam nie ma wojny, tylko raz jedni strzelą i raz drudzy (chociaż filmiki na sadisticu mówiły co innego).
Pytam więc... jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, to co wtedy?
Oczywiście, gadka że dla kobiet, klasyfikacja nie jest potrzebna. Że jak będzie potrzeba to same się zapiszą do wojska i pójdą walczyć. No takie waleczne.
24 lutego 2022 ruskie zaatakowały Ukrainę i..... już kilka dni później ona, teściowa, mama i jej wszystkie kuzynki były drodze do Neubrandenburga... na niemiecki ciepły #!$%@?łek, a ich mężowie zmuszeni byli zostać na Ukrainie ;X

Dziękuję i do widzenia ( ͡°( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 2
@madmat to ty uległeś wykopowej propagandzie przedstawiającej kobiety jako leniwe i roszczeniowe. Porozmawiaj z prawdziwymi kobietami to zobaczysz, że w większości popierają one pobór dla obu płci
  • Odpowiedz
większości popierają one pobór dla obu płci


@michalgrande: popierają, bo wiedza że i tak ci na których głosują tego nie wprowadzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz