Wpis z mikrobloga

Nawiązując do pomysłu bezpłatnej antykoncepcji dla kobiet wpadłem jeszcze na kilka propozycji, które ułatwiłyby i jakkolwiek zrekompensowały by życie naszym kochanym kobietom w tym piekle:
- Darmowe poranne kawy w Starbucksie
- Bezpłatny fryzjer i kosmetyczka raz na tydzień
- Bony zakupowe do Zalando, H&M i Zary
- Coroczna wymiana iPhona na najnowszy model
- Zwrot kosztów za wakacje w krajach śródziemnomorskich
- Skup interwencyjny twórczości na OnlyFans

Wpisujecie swoje jeśli jakieś macie, komentarze incelów i mizoginów będą usuwane.
#polska #sejm #ekonomia #bekazlewactwa #4konserwy #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 85
Po pierwsze darmowa antykoncepcja dla kobiet oznacza darmową antykoncepcję dla mężczyzn


@choochoomotherfucker: Nie dla tych których kobiety nie chcą. Ale za to mają za to płacić. No rzeczywiście, równościowe to w #!$%@?.
@Xuzoun: Nie każda kobieta może mieć założoną wkładkę.

Nie dla tych których kobiety nie chcą. Ale za to mają za to płacić. No rzeczywiście, równościowe to w #!$%@?.


@Sinity: A ja się nie łapię z powodu wieku. Tak samo np. nie mam i nie będę miała dzieci, a muszę się dokładać do 800 plus. I takie przykłady można mnożyć. I co? I nic, trzeba ułatwiać życie ludziom.
Tak samo np. nie mam i nie będę miała dzieci, a muszę się dokładać do 800 plus. I takie przykłady można mnożyć. I co? I nic, trzeba ułatwiać życie ludziom.


@choochoomotherfucker: Niech sami sobie je ułatwiają uczciwie na to zarabiając, a nie z moich podatków. Ponad 30% zarobków #!$%@? jego mać.
@Xuzoun:

- kubeczek nie sprawdza się u każdej kobiety, niektórym sprawia duży ból używanie go

- ten urlop to akurat zj*bany pomysł jest tu się zgodzę, tak samo jak "babciowe"

-tu akurat chodzi żeby w ogóle była taka możliwość, aktualnie nawet jak twoja różowa może umrzeć przy komplikacjach typu obumarty płód który trzeba usunąć to pozwolą jej umrzeć bo przecież nie wolno aborcji. Podczas badań wychodzi że masz dziecko z wadami
@Xuzoun: Otóż nie ma. Skąd wiem? Sama jestem w takiej sytuacji i jakoś na recepcie zawsze jest "100% odpłatności" czyli płacę full cenę mimo że bez tych tabletek jeszcze bardziej ciąża będzie prawie niemożliwa.
@AliveUntilWeDie:

kubeczek nie sprawdza się u każdej kobiety, niektórym sprawia duży ból używanie go


No jasne, co nie zmienia faktu że podpaski czy tampony to zwykłe artykuły higieniczne - tak samo jak chusteczki, papier toaletowy czy pampersy. Nie widzę żadnego powodu dla którego państwo miałoby je sponsorować wybranej grupie tylko ze względu na płeć.

tu akurat chodzi żeby w ogóle była taka możliwość, aktualnie nawet jak twoja różowa może umrzeć przy
@Xuzoun:

Nie widzę żadnego powodu dla którego państwo miałoby je sponsorować wybranej grupie tylko ze względu na płeć.


Ale też nie powinno zarówno pampersów jak i artykułów typu podpaski opodatkowywać tak bardzo. Podobna sytuacja była/jest w niemczech, podatek za książki był/jest mniejszy niż na tampony. Więc jedna firma zrobiła "książkę" która tak naprawdę była pudełkiem z tamponami tak by były dostępniejsze dla kobiet które nie mają tyle pieniędzy. Wiele krajów porzuciło
@WolvvloW: Nie przejdą parytety ogólne, bo na medycznym chociażby to kobietom by zaszkodziło i by się podniosło larum jak w przypadku tego jednego liceum co premiowało chłopaków bo było ich mniej
Albo, że dla brzydkich są leki na trądzik refundowane?


@dr_Batman: nie sa refundowane i do tego sa drogie a nawet ciezko je znalezc w ogole w aptekach. mowie o leku Duac.

Po pierwsze darmowa antykoncepcja dla kobiet oznacza darmową antykoncepcję dla mężczyzn,


@choochoomotherfucker: nie bo chlop i tak musi zalozyc gume zeby nie zlapac syfa. chyba ze ma stala partnerke.

po drugie łatwiejszy dostęp do antykoncepcji oznacza ograniczenie liczby samotnych
@SmugglerFan Niektóre są, np bardzo drogie leki recepturowe. Ps Duac już wrócił do aptek, brak był wynikiem braku w łańcuchach dostaw substancji aktywnych, brakowało wtedy też wielu innych leków, część jest z powrotem dostępna.