Wpis z mikrobloga

Dexterowski kupił toyotę. Nasz dyrektor jeździ toyotą (wcześniej Auris, teraz jakąś inną). Ale wielcy znawcy motoryzacji będą twierdzić, że Toyota jest dla dziadków. Czy podzielacie ich opinię?

Jakie marki / modele są popularne wśród programistów i osób z branży IT?

Niektóre marki (np. BMW) lub modele mogą być kojarzone z konkretną grupą wiekową lub konkretnym stylem życia. Być może są to przesądy, ale chyba nikt nie chce dostać łatki tylko dlatego, że kupił niepopularne auto w danej społeczności?

Na razie przymierzam się do zakupu. Parking podziemny wynajmiesz na jakimkolwiek osiedlu deweloperskim, nikt tego nie sprawdza, byleś miał pilot do garażu. Kredytu bym brać nie chciał, ale inaczej ciężko będzie przeskoczyć US. Jakiś pomysł?

Może jak się skończy hossa na krypto, ale nie wiadomo, ile potrwa.

#samochody
  • 9
@SendMeAnAngel: Przepraszam, ale kim są niby ci mityczni ''wielcy znawcy'' którzy twierdzą, że toyota jest dla dziadków rzekomo, bo zazwyczaj takie rzeczy słyszę od pewnej dość wąskiej grupy społecznej o wątpliwym poszanowaniu. Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie to przede wszystkim się przestań przejmować tak naprawdę nic nie znaczącą opinią obcych ludzi.
@SendMeAnAngel: co to znaczy, że ma się niepopularne auto w danej społeczności? Ludzie jeżdżą tym, na co ich stać. W drugiej kolejności tym, co im się podoba. Cześć jeździ też tym, na co ich pracodawca dostał najlepszą ofertę.

Auto to narzędzie, które ma być w miarę możliwości niezawodne.

Chociaż nie da się ukryć, że chyba najbardziej określony profil użytkownika jest związany z niemieckimi gruzami Audi i BMW.
@SendMeAnAngel: aktualnie panuje moda na kia/hyundai jeśli ktoś się decyduje na salon, ale przekrój na parkingu w pracy mam taki jak na ulicy - od dacii po premiumy za kilkaset tys.

Nie sugeruj się opiniami tylko staraj się zbierać z nich fakty, które później można potwierdzić. Np. jak gadają o toyocie, że rdzewieje to sobie obadaj wnikliwie temat i jak bardzo dotyczy modelu który ci się podoba.
Co za różnica jak
Toyota przede wszystkim jest dla biedaków. Ludzie z kasą kupują toyotę premium, czyli Lexusa.


@Nick_Login: Coś w tym jest. Ostatnio na parkingach same toyoty i renaulty.

aktualnie panuje moda na kia/hyundai jeśli ktoś się decyduje na salon


@majk_emigrant: KIA też jeździ dużo. Jakieś konkretne modele? Na salon to może kiedyś będzie mnie stać.

Przepraszam, ale kim są niby ci mityczni ''wielcy znawcy'' którzy twierdzą, że toyota jest dla dziadków rzekomo,
Słyszałem takie opinie od ludzi, co są blisko związani z branżą moto.


@SendMeAnAngel: Też słyszałem w swoim życiu naprawdę bardzo wiele mniej lub bardziej dziwnych rzeczy na temat różnych samochodów i wniosek jest bardzo prosty, ale jeden. Po prostu zazwyczaj osoby które lubią jedną markę samochodów tudzież posiadają auto danej marki mają ego top w pewien sposób i obrażają wszystko inne wierząc w to, że oni mają to lepsze auto kiedy