Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiecie co mnie doje...uje? To że mam wrażenie że nie potrafię zarobić pieniędzy. Moja historia to DDA, depresja, nerwica lękowa, wieloletnia anoreksja i poczucie straconych lat, w których normalni ludzie pracowali, budowali majątki i zawierali znajomości. Ja też pracowałam, ale za każdym razem były to prace za minimalną. Dlugo walczyłam o swoje zdrowie i teraz jak się w końcu udało mam wrażenie że jestem sto lat świetlnych za rówieśnikami. Mam 28 lat, pracę za zawrotne 4,5 tys netto i uzbierane 50 tys oszczędności. Wynajmuję pokój w mieszkaniu ze studentami i zastanawiam się co robić ze swoim życiem dalej. A wiecie co mnie blokuje? Lek przed tym że to gowno wróci i niska samoocena. Pracuję nad tym na terapii ale czuję że już nic dobrego mnie nie spotka :( wybaczcie, ale musiałam gdzieś to z siebie wyrzucić. Nie chcę atencji, może tylko dobre słowo.
#przegryw #depresja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim Nie wiem czy cię to pocieszy, ale jestem od ciebie starsza, od zawsze pracowałam jako popychadło na stażach lub za minimalną krajową, oszczędności mam 11 tysięcy, a niedługo stracę pracę i wstąpię do branży bezrobotnych, bo nie sądzę, że będzie mi dane szybko znaleźć nową pracę. Niestety przez moją fobie społeczną, bardzo niskie poczucie własnej wartości i kiepski wygląd będzie raczej ciężko coś znaleźć. Wykształcenie też nie jest moją mocną stroną.
@mirko_anonim: porównuj siebie z teraz z tym z przeszłości a zrozumiesz jak dużo zmieniłeś w swoim życiu na lepsze. Nie porownuj się do innych bo to nic dobrego nie wnosi do Twojego życiaPoza tym masz dopiero 28 lat czyli możesz jeszcze swoje życie zmienić 1000 razy!
@mirko_anonim: Hej nie jest źle. Kilka faktów masz większe oszczędności niż średnio posiada Polak.

Źródło:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/co-piaty-polak-nie-ma-zadnych-oszczednosci-powod-jest-oczywisty/48vzbnw

Jesli chodzi o wynagrodzenie to też nie jest bardzo zle. Pamietaj że masz dopiero 28 lat.

Nie patrz na innych. Widać że dużo oszczędzasz z tej pensji a może wydaj te 10 procent z każdej pensji na siebie i rób co lubisz. Patrz co przeszłaś i gdzie jesteś teraz a gdzie byłaś. Pewnie o wszystko
@mirko_anonim: @lubiejescfrytki @matka_boska_w_klapie heja ja też straciłem pracę po 10 latach zapieprzania za minimalną + koperta w małym miasteczku, u rodziców. Szukam czegoś trochę lepszego ale niestety nic z tego nie wynika. Nawet ofert pracy dla takich zwykłych pracowników nie ma. Mam trochę oszczędności ale to raczej na czarną godzinę, miało być na mieszkanie, ale z minimalną to nawet kredytu nie dostaniesz. Musisz być jakimś zaawansowanym specem i może wtedy zasłużysz
@smallboobslover U mnie to wgl brak siły na cokolwiek, nie chodzę do psychiatry, ani na żadne terapię, bo pewnie tyle dadzą co tobie, z ludźmi tez nie rozmawiam, bo mnie to bardzo męczy, zadają trudne pytania, jakby w innym świecie żyli. Trzymaj się, może kiedyś zaświeci dla nas słońce. Nie możemy się załamać, bo od tego się nie umiera. Przecież to tylko praca tylko i musi się w końcu coś trafić, zapewne