Wpis z mikrobloga

  • 0
@DryfWiatrowZachodnich tak jest przez górki, stara Dąbrowa, Cybulice Duże, Augustówek, Łosiowa Wola (tu najwięcej asfaltu), i potem kawałek czarnym szlakiem, drogą leśną do mostu Mogiła i dalej czerwonym do Dziekanowa leśnego.

Ogólnie trochę żałuję że całości nie przeszedłem czerwonym od uroczyska Karpaty, bo to co teraz zrobiłem to lepsze na rower ale jeszcze się zrobi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szaman136: fajna trasa. Ja sie zbieram by kiedys wyskoczyc rowerem kawalek od Gorek na zachod na mostek na kanale Lasica i obczaic takie Cisowe i Zamosc bo tam ponoc jest co nieco z opuszczonych domow, ale jakos nie moge sie zebrac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale mam nadzieje ze niedlugo zacznie sie wiosna, to wtedy optymizm pojdzie w gore, wiecej checi do zycia i wychodzenia

Zreszta
@szaman136: Oo świetna trasa. Marzy mi się, żeby się kiedyś wybrać na podobnego tripa i przejść właśnie ok 40 km z buta z punktu A do punktu B. Szedłbym wzdłuż drogi, leśnym poboczem, od czasu do czasu wchodząc bardziej w głąb lasu (tereny raczej nizinne, z nielicznymi wzniesieniami, w zależności od ukształtowania drogi.
Tylko pytanie, jak się przygotować do takiego marszu, jak może się okazać, że po 20 km nogi odmówią
  • 0
@ZajawkowiczeQ no cóż, nie od razu musisz robić tak dalekie dystanse, stopniowo możesz sobie zwiększać aż nogi się przyzwyczają ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeśli chodzi o mnie, to miałem dwie przerwy okolo 20/30 minutowe a w plecaku 4 kanapki, banany, baton białkowy, termos z herbatą i dwa koguty pitne plus woda. No i chusteczki nawilżone w razie "W" ( ͡º ͜ʖ͡º). Też dodam
@szaman136: Dzięki za wskazówki. Póki co zacznę od mniejszych dystansów i kto wie, może kiedyś uda mi się przejść nieco dalej, zachowując przy tym wszystkie normy BHP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapomniałem zapytać o najważniejsze: jakie buty używasz do takich dłuższych wędrówek? Co mógłbyś polecić :)? Ze względu na ułożenie stopy przy chodzeniu preferuje buty w miękką podeszwą.
  • 1
@ZajawkowiczeQ zimą chodzę na ogół w butach ponad kostkę - maindl Borneo ale jak już się robi cieplej i na dłuższe wyprawy najlepsza jest miękka - ja używam trailowe altra Olympus - zerowy drop, i bardzo szerokie - idealne jak masz szerokie stopy, dodatkowo niezła amortyzacja i trzymają się drogi/sciezki