Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od czasu moich 30 urodzin (teraz mam 30 lvl) pogarsza mi się nastrój. To jakiś moment podsumowania i moje podsumowanie mnie dołuje. To co do tej pory tutaj czytałam - że 30 lat dla kobiet to życiowa ściana - jest wg mnie prawdą. Kobieto, albo się ogarniesz przed 30, albo jesteś w dupie.

Co mi w życiu wyszło:
-Skończyłam studia, po których mam odpowiedzialna pracę, którą lubię na tyle, że nie umiem sobie wyobrazić samej siebie w innej roli.
-Mam chłopaka od 5 lat, którego kocham.
-Mam dobre kontakty z rodziną i przyjaciółmi.
-Jest parę rzeczy, które lubię robić i które chcę rozwijać.
-Nie mam uzależnień ani długów, utrzymuje się sama.
-Nie podjęłam żadnych ostatecznych decyzji, których bym żałowała. Byłam i jestem wierna sobie.

Co mi w życiu nie wyszło:
-Skończyłam studia, po których mam odpowiedzialną pracę, którą lubię, ale finansowo cały czas muszę wkładać w rozwój i kokosów prędko mieć nie będę.
Może nigdy nie będę ich mieć.
-Mam chłopaka od 5 lat, którego kocham, ale który nie chce „na razie” brać ślubu ani mieć dzieci. Nikt mi nie daje gwarancji, że moment jego „chcę” nadejdzie. A ja marzę o założeniu rodziny.
-Nie mam swojego mieszkania. A marzę żeby mieć. I pewnie nigdy mieć nie będę.
-Mam małe oszczędności.

Tak więc zegar biologiczny tyka, latka lecą. A tu ani kasy, ani rodziny. Ani że mnie karierowiczka, ani madka. A chciałabym chociaż w jednym z tych pól coś faktycznie „mieć”, osiągnąć, zrealizować. Jak tak dalej pójdzie to skończy się na psychiatrze.

#zalesie #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Ślub się dziś absolutnie nie opłaca mężczyźnie, więc się mu nie dziwię. Co do dzieci to czym prędzej musisz to z nim ustalić "na poważnie" kiedy chce lub czy w ogóle chce. Jak nie to przeżyć ból rozstania.

A skoro praca nie daje kasy to jednak czas ją zmienić i zacząć chodzić na rozmowy. Bo jak przyjdzie dziecko to już będzie gorzej na kolejne kilak lat z przekierowaniem kariery zawodowej.