Wpis z mikrobloga

Mirki kochane moje mam problem z PZU. Kupiłem samochód w Lipcu 2021 z opłaconą składką OC do końca Marca 2022, nie było żadnych problemów, jak OC dobiegło końca poszedłem do Hestii i tyle mojej przygody z PZU. Samochód sprzedałem w Maju zeszłego roku.
W Grudniu 2023 dostaje informacje o zawarciu umowy OC z PZU na okres 07.2021-03.2022 i numerem konta do zapłaty. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się że to pomyłka i nie mam się czym przejmować, a od nowego roku zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty. Złożyłem reklamację, powołałem się na rozmowę gdzie zapewniono mnie ze wszystko załatwione i w odpowiedzi dostaje takie pismo wraz z przed sądowym wezwanie do zaplaty.
Co mam zrobić? Poprzedni właściciel z opóźnieniem poinformował PZU o sprzedaży i teraz trzeba 2 raz płacić za to samo OC?

Dzięki za pomoc

#prawo #motoryzacja #ubezpieczenia #pzu
kobiaszu - Mirki kochane moje mam problem z PZU. Kupiłem samochód w Lipcu 2021 z opła...

źródło: 20240223_194107

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kobiaszu: przecież jak zakupisz pojazd to OC od poprzedniego właściciela jest ważne do końca umowy i nie przedłuża się automatycznie, to o co im chodzi? pytanie kontrolne przerejestrowałeś samochód?
jedynie co mi przychodzi do głowy to że poprzedni klient miał polisę płatną w 2 ratach i nie opłacił drugiej
  • Odpowiedz
@kobiaszu @sberatel przecież jasno jest napisane że to jest opłata za czas od dnia kupna do dnia końca polisy, widocznie poprzedni właściciel wziął na raty i nie opłacił reszty. Więc jak najbardziej mogą wezwać ciebie do zapłaty, za okres gdy korzystałeś z ich OC olales temat zamiast przepisać polisę na siebie albo wypowiedzieć.

Na przyszłość proponuje znaleźć agenta który ogarnie tobie takie tematy.
  • Odpowiedz
@buonaparte PZU nie robi rekalkulacji od przynajmniej kilku lat.

@kobiaszu jeśli masz jeszcze kwitek OC od poprzedniego właściciela to podeślij mi na PW, sprawdzę jak to w PZU wygląda. Potrzebuje nr polisy i 4 cyfrowy pin (jeśli to zwykła polisa a nie kwitek z poczty to na nim będzie ten pin).
  • Odpowiedz
@kobiaszu prawdopodobnie atakowali tamtego kolesia o zapłatę i dopiero teraz im odesłał że sprzedał. No chyba że adres na umowie sprzedaży był nieczytelny i dopiero windykacja ciebie znalazła.
  • Odpowiedz
@kobiaszu Mirku, polisa na 100% nie była opłacona w całości przez poprzedniego właściciela, gość dostał w 2023 wezwania do zapłaty za zaległe raty i wysłał im umowę sprzedaży.

Piszesz, że była opłacona - masz na to kwity, czy Ci tak powiedział ( ͡º ͜ʖ͡º)

Posiadacz pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu ponosi odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w
  • Odpowiedz