Wpis z mikrobloga

Pewnie mnie za to zbanują ale czy takie coś wystaczy?


@danni12: OK, zyskałeś mój szacunek, bo potrafisz się śmiać z każdej religii a nie tylko katolicyzmu jak to dużo płatków śniegu ma. piona!
Ale płacić na darmozjadów w czarnych sukienkach muszę ( _)


@danni12: ogólnie się zgadzam, ale fundusz kościelny to 11 baniek. Na TVP PiS walił po 3mld. Jeden rok TVP to było tyle ile 272 lata opłacania funduszu kościelnego. Czarna mafia jest słabsza niż się ludziom wydaje.
@danni12 nie wiem jak innym, ale mi spowiedź pomogła i cały czas pomaga pracować nad soba żeby być lepszym człowiekiem dla siebie i dla rodziny. Wiadomo są różni księża - jeden lepiej spowiada, a inny gorzej - jeden wysłucha i Cię spławi zdrowaśka, a inny będzie drążył i na przykład potrafi połączyć Twój stres w pracy z Twoim obżarstwem. Grunt, że człowiek odchodzi zadowolony bo zmierzył się ze swoimi słabościami, potrafił je
Wspólne jest to, że i u jednego jak i drugiego mogą się wygadać, a słuchający ma obowiązek dochować tajemnicy


@AnaDeAn: no wygadanie wspólne jest też dla nachlania się pod okiem barmana, a ten obowiązek to sobie można wsadzić, bo co ksiądz powie? A Malinowska to kłamała od poprzedniej spowiedzi? Ludzi, którzy się z jakichś grubych akcji tłumaczą księdzu jest szczypta.

Problem z tym porównaniem jest w tym, że spowiedź jest wymuszona
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@danni12: To jest najtańsza forma terapii psychologicznej. Pomijając to czy to głupie czy nie, często dla wielu ludzi jest to jedyne miejsce gdzie mogą się komuś wygadać z robienia rzeczy postrzeganych źle przez społeczeństwo i zrobić to anonimowo, a zrzucenie takiego ciężaru często pomaga szczególnie gdy ktoś z drugiej strony powie ci że nie jest tak źle i resetuje ci saldo dając poczucie ulgi i szansy z czysto psychologicznego punktu widzenia.