Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem - komuś się podwinęła noga i nie ma kasy żeby płacić za wynajem - to ze względu na to że mieszkanie jest dobrem podstawowym ma prawo mieszkać za darmo. Czyli jak mi się firma przekręci, bo kolorowo nie jest, to wbijam do np. Lidla, ładuje koszyk i wychodzę bez płacenia?


idziesz do mopsu i ci daja zarcie, oplaca czynsz, przedszkole, opal.... no z grubsza tak.

@mvp84:
@mvp84: Wtedy po prostu przestajesz płacić kontrahentom i #!$%@? ci mogą zrobić jak się zorientują że faktura z terminem płatności 30-45 dni nie wpłynęła, bo egzekucja komornicza z golasa na sp. z o.o. to fikcja. Witamy w Polsce.
  • 1
@del855: to przynajmniej do momentu aż mi mops przyzna zasiłek - półki lidlowe są moje? No i jak uzna że nic mi się nie należy - tym bardziej wbijam jak do siebie do lodówki?
to dlaczego mops od ręki nie załatwia mieszkania zastępczego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


przeciez placi czynsz za swoich podopiecznych, oni nie sa bezdomni - bo w tym kraju takowych nie ma. Byc moze czesc ludzi mieszka w przelidionych mieszkaniach, ale srednia to jest cale 2,5 os/unit - to chyba nie jest zle?....

@kukold:
Czyli jak mi się firma przekręci, bo kolorowo nie jest, to wbijam do np. Lidla, ładuje koszyk i wychodzę bez płacenia


@mvp84: Np stopy procentowe pójdą w górę i nie obowiązuje Cię umową, którą podpisałeś z prywatnym podmiotem na finansowanie, tylko nie spłacasz co 3 raty.
no i jak mam dziecko to już absolutnie kasy w Lidlu mijam szerokim łukiem?


nie, nie omijasz....

chociaz nie zmiania to fkatu ze po prostu NIE MASZ TAKIEJ POTRZEBY, poniewaz panstwo i tak ci da, czy to pieniadze zbey w tej kasie zaplacil, czy po prostu towar na miejscu w mopsie. Technicznie nie mozesz krasc, ale tez po prostu nie musisz...

@mvp84:
  • 0
@del855: to czemu jest taki problem z osobami które nie płacą za wynajem - nie wiedzą że mają iść do MOPS'u ? Że mops wszystko ogranie i zapłaci czynsz ?
  • 0
@del855: Czym się różni jedno dobro podstawowe od drugiego? Jedzenie od mieszkania... Czemu mops zapłaci za jedzenie a nie zapłaci za mieszkanie w 90% przypadków?
to czemu jest taki problem z osobami które nie płacą za wynajem - nie wiedzą że mają iść do MOPS'u ? Że mops wszystko ogranie i zapłaci czynsz ?


nie wiem czy wiesz, ale z grubsza tak jest. A przynajmnije do niedawna bylo. Jesli ktos kwalifikowal sie do pomocy mops i np. nie placisz komercyjnego czynszu jakimus wlasiccielowi unita - to mops do spolki z miastem mu placili - tak mniej, ale
  • 0
@del855: Nie płacą, nie masz już nawet prawa sie ubiegać o odszkodowanie... Czyli wracając - jak panisko wchodzę do Lidla i pakuję koszyk do pełna. A panu ochroniarzowi przy wyjściu mówię że mi mój mir osobisty narusza i wzywam policję żeby go odsunęli ode mnie..!
Nie płacą, nie masz już nawet prawa sie ubiegać o odszkodowanie... Czyli wracając - jak panisko wchodzę do Lidla i pakuję koszyk do pełna. A panu ochroniarzowi przy wyjściu mówię że mi mój mir osobisty narusza i wzywam policję żeby go odsunęli ode mnie..!


czekasz az napisze: nie, nie mozesz krasc.
Tak, to prawda, nie wolno krasc niezaelznie do sytuacji materialnej.

@mvp84: