Wpis z mikrobloga

Uważajcie mirki na telefony z numeru 22 342 93 10 , rusek udaje pracownika PKO BP i opowiada bajki o podejrzanych transakcjach.

Jak mu wytknełem że jest durnym oszustem bo nie mam nawet w PKO konta to zaczął coś po rusku nawijać, dostał ode mnie parę ch*ji i się rozłączyłem. Sprawa zgłoszona w PKO i moim banku. Ciekawi mnie tylko skąd oni biorą numery telefonów? Znał moje imię ale nie nazwisko. Jakaś baza danych znów wyciekła czy co ?

#oszukujo #pkobp #rosja #afera
  • 5
@Bazooka: o, dzisiaj był już post o tym, że do mirka zadzwonił jakiś typ ze wschodnim akcentem i udawał pracownika banku, nie pamiętam co to był za mirek, ale jakbyście się odnaleźli to może byście ustalili prawdopodobne źródło wycieku
  • 1
@Bazooka Przestępcy dzwonią z różnych miejsc na świecie, na losowo wybrane numery. Nie było wycieku danych, a najlepszy dowód, że zadzwonili właśnie do Pana - choć nie ma Pan u nas rachunku. A imię - być może posługiwał się nim gdzieś w mediach społecznościowych? W każdym razie gratulujemy czujności. Jeśli oszuści "trafią" i zadzwonią do naszego klienta, to może on sprawdzić w IKO tożsamość osoby dzwoniącej i podającej się za naszego pracownika