Wpis z mikrobloga

#rower #rowery

Dlaczego wózek przerzutki może hałasować? Na początku rower chodził bezgłośnie. Musiałem rozpiąć spinkę łańcucha żeby zrobić shake z benzyną, przeczyściłem koronki kasety, założyłem łańcuch z powrotem - i zaczęło wyraźnie hałasować, słyszę dźwięki z wózka. Ofc łańcuch smarowałem. Próbowałem wyregulować przerzutkę śrubami H i L, z tego co widzę łańcuch jest w prawidłowej pozycji. Kombinowałem też ze śrubą B ale hałas jest niezależnie jak ustawię przerzutkę względem kasety.

Rower Cube Analog, kaseta Sram PG-1210 Eagle, przerzutka Sram SX Eagle 12 biegowa. Rower ma rok, dużo na nim nie jeździłem.
  • 23
  • 0
@Idaho59:
Pobawiłem się trochę przełożeniami i nie widzę żeby coś ocierało o coś.
@haxx:
Odkręciłem śrubę o linki a potem regulowałem. Biegi chodzą jak na początku, szybko schodzą i wchodzą niezależnie od przełożenia więc chyba jest ok.
  • 0
@CrazyxDriver:
Tak to brzmi. Kilka razy słychać lekki łupnięcie, to jest jak za wolno kręciłem i znowu zaczynałem xD ale skrzypienie i klekotanie to nie moja wina. Biegi wchodzą ładnie po tym jak podregulowałem, nie widzę żeby próbowały spadać czy wskakiwać same z siebie.
Woody_90 - @CrazyxDriver: 
Tak to brzmi. Kilka razy słychać lekki łupnięcie, to jest ...
@Woody_90: mam pewną teorię, która pasuje do sytuacji w której wymieniłeś kasetę, ale łańcuch został ten sam. Tylko ty nic nie wymieniałeś co nie? Dźwięk który słyszę może pochodzić od tego że łańcuch w zły sposób nakłada się na zębatki. To jest domena zużytego łańcucha.
1. Weź ustaw sobie jakieś przełożenie środkowe
2. Bardzo powoli obracaj korbą do przodu normalnie
3. Popatrz czy ta część łańcucha, która została najwcześniej nałożona na
@Woody_90 Miras, nie znam się ale się wypowiem
1) kaseta ci nie faluje?
2) czy smarowałeś może łańcuch woskiem?
3) czy smarowałeś lańcuch na napędzie czy luzem?
4) może w tych kółkach prowadzących jakiś syf jest? Można trochę poluzować ramię i sprawdzić, ewentualnie zdjąć, wyczyścić i nasmarować tuleje
  • 0
1) Nie zauważyłem.
2) Nie, smar teflonowy. Odgłosy były przed i po smarowaniu.
3) Na napędzie, potem starłem nadmiar smaru szmatką.
4) Czyściłem wczoraj wszystko dość dokładnie. Problem zaczął się po zdjęciu i założeniu łańcucha. Łańcuch zdjąłem spinką.