Wpis z mikrobloga

Mireczki mam auto, które poprzedni właściciel sprowadził z USA, więc wiadomo kilka przeróbek musiało się odbyć. Ale jednej nie dopiął. To tylne światło przeciwmgielne. Jest lampa dołożona, poprowadzona wiązka a zapala się ją w bardzo profesjonalny sposób - bo stykając owy przewód z tym wypustem na bezpiecznik (strzałka na zdjęciu). Jak to zrobić, żeby było jak "u ludzi"? Kupić zwykły włącznik on/off i wpiąć go pomiędzy przewód a ten slot? Wiem, że to 12V ale chciałbym to zrobić dobrze. Any ideas? #elektryka #elektronika #pytaniedoeksperta #majsterkowanie #diy #instalacje #motoryzacja #samochody
hukot - Mireczki mam auto, które poprzedni właściciel sprowadził z USA, więc wiadomo ...

źródło: temp_file5184495995563511420

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@hukot co to za auto ? W starszych autach mozna wsadzić zarowke a nie uzywane gniazdo tylnej lampy lub gdy nie dostepne mozna uzyc jednego swiatla wesetcznego jako lampa przeciwmglowa
  • Odpowiedz
@hukot: @Trelik jeżeli to będzie włącznik on/off taki 250V np. do mebli no to OK, on tam wytrzymuje duży prąd,
ale nie można czegoś takiego zrobić z typowym włącznikiem samochodowym który tylko puszcza sygnał do serownika/przekaźnika aby się załączył i włączył te światła, on jest projektowany pod bardzo malutki prąd

z resztą do mgielnych to są włączniki chwilowe (nie on/off) więc musiałby OP trzymać palcem cały czas wciśnięty :D
  • Odpowiedz
@Trelik: ten z linku, co prawda nie ma napisanych parametrów ale "na oko" patrząc na grubość pinów to będzie OK, dobierz tylko odpowiednio grube przewody, przynajmniej takie jak są tam pod bezpiecznikiem,

bardziej miałem na myśli taki włącznik, takie cienkie przewody nie dadzą rady na prąd jaki idzie do mgielnych, nie można go dawać tam bezpośrednio na obwód
SpalaczBenzyny - @Trelik: ten z linku, co prawda nie ma napisanych parametrów ale "na...

źródło: Screenshot_1

Pobierz
  • Odpowiedz