Wpis z mikrobloga

@zenek-stefan1: może nie wyrywaj z kontekstu:

Przejścia graniczne z Ukrainą oraz odcinki dróg i torów kolejowych będą wprowadzone na listę infrastruktury krytycznej - poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Ma to zapewnić "100-procentową gwarancję, że pomoc wojskowa i humanitarna będą docierały bez żadnych opóźnień na stronę ukraińską"


swoją drogą uważam też, że cały pas kilka kilometrów od granicy (przynajmniej tej wschodniej, Ukraina, Rosja, Białoruś) powinien być w takiej strefie by
  • Odpowiedz
powinien być w takiej strefie by wojsko miało większą swobodę operacji w przypadku ataków hybrydowych bez konieczności przepychania rozporządzeń o sytuacji wyjątkowej na tym terenie.


@fukinloner: a co z ludźmi żyjącymi na tym terenie? Na podlasiu masz miejsca gdzie są domy 100m od słupków granicznych z białorusią.
  • Odpowiedz
@zenek-stefan1: znasz znaczenie słowa wywłaszczenie? W takich przypadkach osobom oferuje się nowe działki oraz wypłaca ekwiwalenty wartości nieruchomości jeśli jakieś są, nie jest to wywłaszczenie. W przeciwnym razie nigdy nie dałoby się wybudować autostrady, lotniska, elektrowni i całej masy niezbędnych rzeczy.
  • Odpowiedz
@fukinloner: ale kilka km to będzie kilkaset tys ludzi zapewne. Licząc optymistycznie po gminie białowieża po samej granicy rusko-białorusko-ukraińskiej to wyjdzie ci 5500km2*11os/km2=55000 ludzi, większe miasto powiatowe do przesiedlenia
edit: za kilka km wziąłem 5km czyli 1h marszu dorosłego.
  • Odpowiedz
Nie wiem gdzie się uchowali tacy


@zenek-stefan1: jacy? Przejęcie własności za odszkodowaniem to nie przymusowe wysiedlenia i jest bardzo dobrze uregulowanie (i stosowane) w naszym i każdym demokratycznym kraju.
  • Odpowiedz
Naiwne dzieciaki głosowały na Holowanie. 3 nogę Tuska. Teraz mamy syf.


@jaszczu: Właśnie po to na nich głosowałem, żeby rozganiać takich proruskich wieśniaków. Całym sercem za rozwiązaniem siłowym.
  • Odpowiedz
Naiwne dzieciaki głosowały na Holowanie. 3 nogę Tuska. Teraz mamy syf.


@jaszczu: Ja głosowałem przeciw odrzuceniu Tuska, czy za Kaczyńskim.... a nie sorry, jednak głosowałem za Tuskiem, kurczę...

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz