Wpis z mikrobloga

Mirki ze spółką zoo i prowadzący ecommerce.

Jak ewidencjonujecie sprzedaż dla biura rachunkowego. Paragony, raporty kasowe?
O co mi dokładnie chodzi :)

Prowadzę sprzedaż jednego standardowego produktu w cenie 100 zł.

Czy jest możliwość, aby przygotować dla księgowej jeden dokument zbiorczej sprzedaży do zaksięgowania. Tak jak np.: raport kasowy w przypadku, gdy sprzedaje się na kasie.

W tym miesiącu wyjątkowo miałem dużą sprzedaż i wystawiłem 70 paragonów. Biuro rachunkowe, za nadmiarowe dokumenty ponad pakiet woła 7 zł sztuka. Rozumiem tę opłatę przy fakturach kosztowych, na które mam wpływ.

Ale nie widzę trochę tego, aby 7% ze sprzedaży oddawać do biura rachunkowego. Jak wy księgujecie sprzedaż w waszych ecommerce? Na podstawie paragonów czy w jakiś sposób zbiorczo?



#ksiegowosc #firma #spzoo #biznes #ecommerce #allegro #podatki
  • 8
@hostinguj: Stary, nie mam czasu niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A co do księgowości to lepiej zagraniczną ogarniam. Niby się wiele nie różni, ale jakieś kruczki z przepisów podatkowych, terminy. Nie mam do tego głowy i chęci by opanowywać teraz :)
@Buzz___Astral: hmm sprzedaż z paragonów bez kasy - rozumiem. Ale czy to można dokumentem zbiorczym wątpię. Nie mam takiego przypadku.
Powinieneś wygenerować jpk ze sprzedażą, umówić się że biura tego nie sprawdza a Ty nie płacisz jak za każdy oddzielny dokument. - to jak jestes pewny że dobrze wszystko ewidencjonujesz.