Wpis z mikrobloga

@future_taylor pytanie czy masz ten sam pomiar czy bierzesz z trenażera. Druga kwestia to czy zawsze jak ruszasz to "kalibrujesz" mocomierz? Jeśli nie to już masz spore roznice temperatur i pomiary wadliwe.
@Pegos: u mnie pomiar, przynajmniej w instrukcji ma napisane, że kompensuje wpływ temperatury na pomiar.
@future_taylor : mam rozrzut, to chyba kwestia tego, że rowerem niewpiętym w trenażer można "bujnąć" na bok i pewnie przez to przyłożyć trochę większą siłę i pewnie niebagatelny wpływ ma powietrze, które Ciebie chłodzi jak jedziesz w realu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@future_taylor: ale pomiar mocy kalibrować powinieneś teoretycznie co każdą jazdę (np. Inpeak tak rekomenduje), a już na pewno po każdej dłuższej przerwie. Poza tym trenażer też się kalibruje. Więc możliwe, że albo obydwa pomiary masz rozregulowane, albo jeden z nich zawyża / zaniża
@future_taylor: zaskoczony to możesz być rozregulowanym pomiarem, a nie watami ¯\(ツ)/¯ Jak nie kalibrujesz co jazdę, to nie będzie dokładny (i na trenażerze i w terenie). Też się kiedyś cieszyłem, a potem zrobiłem kalibrację i mnie zabrało 25% w dół.