Wpis z mikrobloga

Co jest złego w tym, że importuje się zboża czy inne produkty zza granicy, skoro jest taniej?

Jeśli mam być szczery to mam w dupie to, że rolnik chce sprzedawać drożej - właśnie go weryfikuje rynek. Ważne, że surowiec spełnia normy jakościowe. Skoro czegoś nie opłaca się produkować/sprzedawać to tego nie rób, tak działa świat. Czemu mam przepłacać za coś, co jest polskie? Może wprowadźmy zakaz na zupki chińskie z Wietnamu, tylko polskie zupki.
Albo inne rozwiązanie - olej produkowany z Polskiego zboża za 15 zł oraz z Ukraińskiego za 10 zł. Zobaczymy jak konsumenci będą chętni wspierać polskość :)

Rolnicy są tak przeciw Unii, no ale pieniążki i dopłaty to oczywiście inna sprawa. Bo oczywiście uprawia się tylko rzeczy, na które są największe dopłaty. Pomijam już kwestie polityczne, że sami wybrali PiS, a teraz płaczą i protestują przez ich decyzje.

#rolnictwo #ukraina #protest #strajk #polityka
  • 26
Albo inne rozwiązanie - olej produkowany z Polskiego zboża za 15 zł oraz z Ukraińskiego za 10 zł. Zobaczymy jak konsumenci będą chętni wspierać polskość :)


@BetPay: Wybiorą ten za 10 zł Polska firma upadnie zwolni pracowników będzie bezrobocie a ukrainska firma i gospodarka będzie kwitła i ty będziesz sie cieszył heheheheheh macie poslkie rolniki
Co jest złego w tym, że importuje się zboża czy inne produkty zza granicy, skoro jest taniej?


Jeśli mam być szczery to mam w dupie to, że rolnik chce sprzedawać drożej - właśnie go weryfikuje rynek.


@BetPay: To unia weryfikuje ten rynek XD a te zboża są ściagane zwykle spoza unii

Ważne, że surowiec spełnia normy jakościowe.


@BetPay: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@BetPay: To nie jest tak, że import jest zły. Problem polega na tym, że w Unii obowiązują pewne normy i przepisy, które regulują jak rolnik może wytwarzać żywność. Poza Unią te przepisy nie obowiązują. Produkty produkowane w Unii są przez to droższe,ale też zdrowsze i wyższej jakości. Z Ukrainy sprowadzane jest gówno na pestycydach po niskiej cenie i to nie dość, że zabija unijnych producentów to jest też dużo gorszej jakości
@BetPay:

Co jest złego w tym, że importuje się zboża czy inne produkty zza granicy, skoro jest taniej?


Jeżeli produkt pochodzi z państwa w którym obowiązują podobne standardy jak w Polsce, to nic złego, natomiast jeśli produkt pochodzi z państwa, które pewnych norm i standardów nie spełnia, przez co niska cena idzie w parze ze spadkiem jakości (patrz zboże z Ukrainy), to jest przykład nieuczciwej konkurencji.
@BetPay ogólnie tak, ale sektory strategiczne powinny być kontrolowane.

Energetyka, transport, paliwo, żywność, ciężkie technologie, wysokie technologie, wojsko itp. To się robi, nawet jak się nie opłaca.

Przykładowo, po co mieć polskie wojsko, jak można taniej zatrudnić Bułgarów, Hindusów, Rosjan i Kazachów?

Tak samo z żywnością. Jeśli uzależnisz się od kogoś, nie będziesz mieć swojego, to ten może cię zaszantażować. Podnieść ceny albo w krytycznym momencie zablokować (kryzys, wojena, klęska).

To tak